Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]

Avarie_01

La locul producerii avariei, pe Bulevardul Victoriei din Dorohoi, echipa Nova Apaserv intervine pentru remedierea acesteia. 

Aceștia fac tot posibilul ca să o rezolve în cel mai scurt timp posibil și pentru a se relua furnizarea apei în tot municipiul Dorohoi. Din informațiile de la fața locului, reprezentanții Nova Apaserv au confirmat că se fac eforturi pentru a se rezolva avaria în această noapte. Potrivit acestora, se estimează ca cel târziu în jurul orei 5:00 să se reia furnizarea apei, ca toți cetățenii să aibă apă la robinete, la presiune normală, în dimineața zilei de sâmbătă, 11 noiembrie 2017.

Vă reamintim faptul că, din cauza unei avarii produse vineri, 10 noiembrie 2017, în jurul orei 10:40, toți cetățenii din municipiul Dorohoi au avut de suferit din pricina întreruperilor de apă. Avaria s-a produs pe Bulevardul Victoriei, puțin mai jos de intrarea în Spitalul Municipal Dorohoi. Din această cauză, s-a sistat furnizarea apei în tot municipiul Dorohoi.

Societatea Nova Apaserv își cere scuze față de abonații afectați și îi asigură că se va interveni cu operativitate, pentru finalizarea lucrărilor în cel mai scurt timp, astfel încât disconfortul creat să fie cât mai redus. (Andrei B.)

Autor: DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro

ZiareBotosani.ro.ro






GALERIE FOTO

Avarie_01Avarie_02Avarie_03Avarie_04Avarie_05
DorohoiNews.ro, 10-11-2017
13Local

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Security Code

COMENTARII VIZITATORI

11.11.2017 la 19:18

cred ca ar trebui creiat un detasament de sacagii caare in caz de nevoie da fie gata sa ajute pe cei in nevoie sa nu uitam ca dorohoiul este capital sacagiilor di europa.ar trebui create ao facultate in dorohoi cu profil SACAGIU cu master si doctorat nu e deloc hazliu.sper ca cei care se ocupa de aceasta urbie sa ia in serios sugestia mea.mult succes admiterea la acest prgram trebuie facuta pe baza cunostiintelor de limba moldoveneasca

11.11.2017 la 14:59

Lipsa apei este o golaneala făcută oameni politici ,ce nu au alt scop decit buzunarul propriu.Asta am votat asta avem

11.11.2017 la 11:51

Pentru Ion dorohoianul....daca o sa ne mai intrerupa astia mult apa, cu siguranta n-o sa mai vrem sa avem wc in casa.....,o sa ne facem nevoile pe la coltul blocului.

11.11.2017 la 11:25

Acești muncitori care au remediat avaria au muncit peste 24 de ore în condiții grele pe un salariu de nimic. Măcar ei ar trebui apreciați nu birocrații

11.11.2017 la 07:41

Aceasta este calitatea lucrarilor realizate in mileniul III !!!!! Si nu-i decat inceputul acestor neplaceri! O sa avem un bulevard care o sa arate ca dupa bombardament! Obisnuiti-va cetateni ai municipiului Dorohoi!!!! Cat despre facturi, acestea vor veni umflate la pret pentru recuperarea pierderilor!

11.11.2017 la 07:19

Bai Ionut de pe Stefan cel Mare, dupa ce standarde consideri tu ca s-au miscat repede? Te informez ca pe strada 1 decembrie nici acuma nu este apa si este ora 6:45 sambata dimineata. Si operatorul NOVA APASERV asta cu 6 directori platiti cu aproximativ 10.000 de lei pe luna nici buldoexcavator nu au reusit sa aduca la timp. Si iarasi ceva ce mi se pare cel putin ciudat este ca nici primaria Dorohoiului nu are in dotare un buldoexcavator, cu toate ca sunt o gramada de comune cu un astfel de utilaj in dotare. Asa ca mai taie din ele da-le dracu , bai Ionut din Stefan cel Mare. Pai cand ai o avarie de asemenea anvergura trimiti dracu 6 directori la sapat cu mainile daca nu ai dotari ca au salarii nesimtite. Si cam toate posturile(adica toate) astea sunt obtinute politic. Oras cu 20.000 de locuitori nu ai tu in dotare un buldoexcavator pentru toate necesitatile ce tin de gospodarirea orasului? Cred ca suntem ultimul oras din tara asta care are in dotare caruta trasa de cai. Care este oare eficienta acestei carute oare(a facut oare cineva un calcul cu privire la costurile ce le presupune ingrijirea acestor animale si ce randament au ale - atentie mai sunt si vreo doi oameni platiti care trebuie sa conduca atelajul, sa hraneasca animalele etc.)? Eu cred ca au aparut de ceva timp mijloace de transport mult mai eficiente. Suntem de rasul lumii la multe capitole dar nu vrem sa vedem asta . Suntem prea prinsi de activitatea cotidiana si uitam sa ne uitam in jur, sa gandim singuri cu creierasul nostru, sa ne punem intrebari daca e bine sau rau ce se intampla, sa spunem problemele, neregulile pe care le observam, sa facem sesizari, sa luam atitudine, sa ridicam glasul daca altfel nu se mai poate. Din pacate inca tragem ponoasele educatie de tip comunista in care am fost educati sa stam cuminti in banca, cu mainile la spate, supusi, sa nu-l deranjam prea mult pe cel care este in fata noastra cu intrebarile noastre stupide. Si uite asa, de cand incepi scoala si pana o termini acest sistem educational a reusit sa ne taie aripile. Deci cand dati un comunicat in care informati populatia ca la ora 5:00 se reia furnizarea apei asigurati-va ca asa se va intampla. Doar un dezastru natural ar fi trebuit sa mai impiedice reluarea furnizarii apei la ora pe care ati comunicat-o, dar pentru voi era mai importanta linistirea populatiei decat onestitatea fata de populatie. Si cand spun voi ma refere la autoritatile locale sau cei care au dat acest anunt. Hai cu apa neamule!

10.11.2017 la 23:06

Normal ca isi cere scuze nova apaserv. Macar vine ca traim in 2017 si avem wc in casa, nu ca amaratii de la tara ;)

10.11.2017 la 22:35

Pe Stefan cel Mare deja avem apa. E bine ca au terminat repede

10.11.2017 la 21:10

2 munceau 7 cu mâinile în buzunare se uitau unu la altul ca la urs

10.11.2017 la 20:55

Acesta nu este un comunicat Nova Apaser,ei nici nu s au obosit sa anunte pe pagina lor ca la Dorohoi(ca si saptamina trecuta)este o avarie......Cred ca este compus de psd pentru a m ai tempera nemultumirea oamenilor din Dorohoi...Parerea mea...

10.11.2017 la 20:42

Se impune o analiza obiectiva asupra activitatii acestui operator !

10.11.2017 la 19:31

In fiecare săptămână câte o avarie anul această au fost cam multe , ne-am săturat să rămânem fără apă ,la facturi nu sunt avariiiii

10.11.2017 la 19:06

Se lucreaza...ca la Dorohoi...unul munceste si 5 privesc....dar sunt la numar?sunt

Publicitate





Farmacia Magistra Dorohoi - Campanie „Serviciu de măsurare a vârstei arteriale”

DorohoiNews.ro

PUBLICITATE

Ecomed Dorohoi

CENTRUL NAȚIONAL DE INFORMARE ȘI PROMOVARE TURISTICĂ DOROHOI

Info Turism Dorohoi

PRO Casa DOROHOI

PUBLICITATE

Tomar Impex Dorohoi

PUBLICITATE

Decco Dorohoi

PARTENERI

Dorohoi News

ZiareBotosani.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

EVENIMENTE

ARINIS - Gura Humorului

DorohoiNews.ro

PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

FACEBOOK


PARTENERI

ZiareBotosani.ro

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

ANUNTURI



DorohoiNews.ro

Ultimele anunturi

SC din Dorohoi angajează barmaniță

SC din Dorohoi angajează barmaniță
Societate comercială din Dorohoi angajează barmaniță. Relații la telefon: 0742060332

Asociația „Dă Speranță Vieții” angajează două persoane. Vezi pentru ce posturi!

Asociația „Dă Speranță Vieții” angajează două persoane. Vezi pentru ce posturi!
Asociația „Dă Speranță Vieții” angajează două persoane pentru următoarele posturi: 1 ...

Vindem, închiriem și cumpărăm spații comerciale în Dorohoi

Vindem, închiriem și cumpărăm spații comerciale în Dorohoi
1. Spațiu Comercial în Olinescu, în suprafață de 35 mp, ideal pentru fast food, fornetti, ...

Societate comercială din Dorohoi angajează. Vezi detalii!

Societate comercială din Dorohoi angajează. Vezi detalii!
SC Remus Prestige International SRL angajează pentrul punctul de lucru Dorohoi: - șofer-manipulator ...

Caut electrician cu experiență

Caut electrician cu experiență
Caut doi electricieni cu experiență pentru contract de muncă în străinătate. Relatii la tel:0748849595

Vând mașină Opel Vectra B

Vând mașină Opel Vectra B
Vând mașină Opel Vectra B. Mai multe relatii la tel: nr. 0757.864.168.

Vând apartament 2 camere

Vând apartament 2 camere
Vand apartament cu 2 camere nedecomandat in Dorohoi, fara nici un fel de imbunatatiri, situat in cartier ...

Vând casă în Dorohoi

Vând casă în Dorohoi
Vindem casă în Dorohoi, an construcție 2014. Pentru mai multe informații sunați la 0740549683

Sincere condoleanțe!

Sincere condoleanțe!
Colectivul Şcolii Gimnaziale nr.1 Hilişeu Horia este alături de colega lor, prof. Ciocan Daniela în ...

Cumpăr garsoneră în Dorohoi

Cumpăr garsoneră în Dorohoi
Cumpăr garsoneră în Dorohoi de preferat zona Plevna (sau pe bulevard sau in apropiere de patty ...

PARTENERI

DorohoiNews.ro