Direcția Administrației Pieței și Oborului, face cunoscut faptul că, începând de marți 19 mai 2020, activitatea bazarului și a oborului vor fi redeschise.
Cetățenii municipiului sunt rugați să respecte măsurile impuse și anume:
Purtarea măștii este obligatorie - astfel încât nasul și gura să fie acoperite;
Mențineți distanța – păstrați o distanță de cel puțin 1,5 metri față de celelalte persoane;
Căile de acces au fost delimitate astfel încât persoanele care intră în incinta bazarului să poată păstra distanța socială;
La intrarea în bazar sunt montate dozatoare cu dezinfectant de mâini pe care vă rugăm să le folosiți.
Rugăm respectați toate indicațiile și măsurile dispuse de către Administrația Pieței și Oborului.



















