Veste Bună! Se redeschide Bazarul și Oborul din Dorohoi. Află ce este obligatoriu

19 mai 2020, Administratie
Veste Bună! Se redeschide Bazarul și Oborul din Dorohoi. Află ce este obligatoriu

Direcția Administrației Pieței și Oborului, face cunoscut faptul că, începând de marți 19 mai 2020, activitatea bazarului și a oborului vor fi redeschise.

Cetățenii municipiului sunt rugați să respecte măsurile impuse și anume:

Purtarea măștii este obligatorie - astfel încât nasul și gura să fie acoperite;

Mențineți distanța – păstrați o distanță de cel puțin 1,5 metri față de celelalte persoane;

Căile de acces au fost delimitate astfel încât persoanele care intră în incinta bazarului să poată păstra distanța socială;

La intrarea în bazar sunt montate dozatoare cu dezinfectant de mâini pe care vă rugăm să le folosiți.

Rugăm respectați toate indicațiile și măsurile dispuse de către Administrația Pieței și Oborului.

Sursa: dorohoinews.ro