Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]

tabara de vara isu 2018 (3)

Consiliul Judeţean Botoşani anunţă deschiderea Proiectului educaţional „Prezent şi viitor în siguranţă” în cadrul Programului „Şcoala de vară şi tabăra de vară în domeniul situaţiilor de urgenţă” – ediţia a VIII-a,  Botoşani 2018.

În acest an porţile taberei s-au deschis pentru 50 de elevi din judeţul Botoşani în perioada 30 iulie – 03 august. Copiii se pregătesc atât teoretic cât şi practic pentru a deveni mesagerii pompierilor, pentru a -şi salva propria viaţă dar şi vieţile altora. Printre obiectivele propuse spre dezbatere în cadrul taberei amintim: formarea unui comportament preventiv adecvat prin cunoaşterea principalelor riscuri cu determinări în domeniul situaţiilor de urgenţă, dezvoltarea capacităţilor de înţelegere şi de apreciere a pericolelor generate de situaţiile de urgenţă pentru viaţă şi mediul înconjurător, formarea şi dezvoltarea unor trăsături precum iniţiativa, spiritul de echipă, curajul, disciplina şi fair-play-ul, formarea spiritului de solidaritate şi voluntariat prin implicarea individuală sau în echipă pentru aplicarea măsurilor de autoprotecţie, protecţie şi prim ajutor în situaţii de urgenţă. Locul de desfăşurare a taberei este Memorialul Ipoteşti – Centru Naţional de Studii “Mihai Eminescu”. 

Vicepreşedintele Consiliului Judeţean Botoşani, Dorin Birta a arătat că astfel de activităţi sunt lăudabile şi instituţia pe care o conduce şi-a dat întreg concursul pentru a oferi finanţarea necesară desfăşurării evenimentului.

„Este foarte important ca orice inițiativă în care sunt implicați copii și care vine în folosul lor dar și a comunităților din care provin, să fie susținută și promovată prin toate mijloacele pe care le avem la dispoziție. De aceea, Consiliul Județean Botoșani a ales să sprijine atât financiar cât și moral această Tabără de vară în domeniul situaților de urgență. Dorința acestor copii de a face parte din această tabără precum și disponibilitatea lor de a renunța la zile din vacanța de vară pentru a învăța lucruri noi, trebuie susținute. Sunt sigur că aceste cunoștințe pe care ei le vor acumula în această săptămână vor face la un moment dat diferența într-o situație de urgență și sunt sigur că vor face față cu brio”, a declarat vicepreședintele Consiliului Județean Botoșani, Dorin Birta.

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro




DorohoiNews.ro



GALERIE FOTO

tabara de vara isu 2018 (3)tabara de vara isu 2018 (2)tabara de vara isu 2018 (4)tabara de vara isu 2018tabara de vara isu 2018 (5)tabara de vara isu 2018 (6)tabara de vara isu 2018 (7)
DorohoiNews.ro, 30-07-2018

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Am fost informat(a) despre Politica de Confidențialitate şi de Securitate a prelucrării datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani și sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:
- pentru ofertare comerciala
- pentru activitati promotionale: concursuri, reclame, publicitate
Security Code

COMENTARII VIZITATORI

Fii primul care comenteaza!

Publicitate



Panoramic Travel Botosani

BANCUL ZILEI !


DorohoiNews.ro


Doi prieteni stau de vorbă:
- Ce mai faci?
- Uite, m-a lăsat nevasta pentru cel mai bun prieten.
- Credeam că eu sunt cel mai bun prieten al tău…
- Acum e el…



DOROHOI NEWS - Primim la redacție

DorohoiNews.ro






PARTENERI - AJOFM BOTOSANI

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

ZiareBotosani.ro

POLIȚIA LOCALĂ DOROHOI

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Dorohoi News

DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro



UMANITAR

DorohoiNews.ro

Donatii online prin contul PAYPAL…



DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro



PUBLICITATE


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Ecomed Dorohoi

DorohoiNews.ro

Ultimele anunturi

Texty Garments Dorohoi angajează paznic

Texty Garments Dorohoi angajează paznic
SC TEXTY GARMENTS DOROHOI angajeaza paznic (cu atestat)! Mai multe detalii la nr de telefon 0743754299 

SC cu profil agricol din Dorohoi angajează șoferi profesioniști

SC cu profil agricol din Dorohoi angajează șoferi profesioniști
Societate comercială cu profil agricol din Dorohoi angajează șoferi profesioniști pentru TIR cu benă ...

SC din Dorohoi angajează muncitori calificați în construcție și un muncitor necalificat

SC din Dorohoi angajează muncitori calificați în construcție și un muncitor necalificat
Societate comercială din Dorohoi angajează muncitori calificați în construcție și un muncitor ...

Sincere condoleanțe pentru pierderea MAMEI

Sincere condoleanțe pentru pierderea MAMEI
Suntem alături de colegul nostru, Cernușcă Ruben-Beniamin, la trecerea în nefiinţă a mamei ...

Ofer spre închiriere apartament cu două camere

Ofer spre închiriere apartament cu două camere
Dau spre închiriere, apartament cu 2 camere, 47 mp, situat în Calea Plevnei, etaj 3, mobilat ...

Închiriez apartament 2 camere, Dorohoi in zona Școlii nr. 8

Închiriez apartament 2 camere, Dorohoi in zona Școlii nr. 8
Apartamentul spre închiriere este mobilat complet, cu două camere, decomandat. Este în apropiere ...

SC Splendid SRL angajează bucătar

SC Splendid SRL angajează bucătar
SC Splendid SRL angajează bucătar. Cerem și oferin serioziate. Relații le telefon: 0747771381

SC angajează muncitori calificați și necalificați în domeniul CONSTRUCȚII și SERVICII FUNERARE

SC angajează muncitori calificați și necalificați în domeniul CONSTRUCȚII și SERVICII FUNERARE
SC BENCHEA AGROFERM SRL angajează muncitori calificați și necalificați în domeniul CONSTRUCȚII ...

Caut loc de muncă în Dorohoi sau împrejurimi

Caut loc de muncă în Dorohoi sau împrejurimi
caut loc de munca in dorhoi sa imprejurimi,detin permis categoria b,sunt o persoana muncitoare.telefon: ...

SPICUL 2 SRL Dorohoi solicită revizuirea autorizației de mediu pentru obiectivul: FABRICA DE PROCESARE LAPTE „DOROLACT” ...

SPICUL 2 SRL Dorohoi solicită revizuirea autorizației de mediu pentru obiectivul: FABRICA DE PROCESARE LAPTE „DOROLACT” Șendriceni
SC „SPICUL 2 SRL” Dorohoi, str. B-dul Victoriei, nr.39, jud.Botosani, solicita revizuirea ...

PARTENERI

DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro