Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]

Ovidiu Tuduruta, fondator Beesers

Scrisoare deschisă

Aplicație de servicii medicale la domiciliu pusă gratuit la dispoziția campaniei de vaccinare și a casei naționale de asigurări de sănătate în sprijinul îngrijirilor la domiciliu în contextul crizei covid-19

Din dorința de a descongestiona sistemul public de sănătate în această perioadă și nu numai, aplicația Beesers, primul marketplace de servicii medicale la domiciliu din România, își dorește să își ofere GRATUIT sprijinul Ministerului Sănătății și al Comitetului Național de Coordonare a Activităților privind Vaccinarea împotriva COVID-19 și, împreună cu aceștia, să ofere românilor posibilitatea vaccinării în confortul propriei case. 

Aplicația Beesers își arată disponibilitatea de a face acest lucru fără costuri dacă autoritățile statului doresc să se alăture demersului său. 

„Adresăm această scrisoare deoarece considerăm necesar ca împreună să încurajăm populația să se vaccineze și să facilităm cât mai mult acest proces. În această perioadă, în care dorința de a diminua cât se poate de mult interacțiunea cu un număr mare de persoane este din ce în ce mai pregnantă, ne dorim ca prin aplicația noastră să oferim gratuit un sprijin real campaniei de vaccinare. Am fi extrem de onorați să fim parte a campaniei de vaccinare, să punem aplicația noastră GRATUIT la dispoziția autorităților și să putem contribui astfel la creșterea numărului de persoane imunizate împotriva virusului SARS-CoV-2. Mai mult decât atât, putem pune gratuit aplicația la dispoziția Casei Naționale de Asigurări de Sănătate și pentru alte tratamente la domiciliu.”, spune Ovidiu Tuduruță, fondator Beesers.

Astfel, în situația în care demersul nostru este susținut de autorități, utilizatorul nu va trebui decât să descarce aplicația pe dispozitivul mobil, se conectează cu adresa de Google/Facebook/Apple ID, adaugă adresa de domiciliu, apoi ar putea selecta ”vaccin împotriva COVID-19” din lista de servicii medicale și ar putea să plaseze o cerere fără a mai fi necesară plata serviciului. În cel mai scurt timp, personalul medical ar putea efectua vizita în ziua și la ora stabilită de către pacient.

În acest moment, aplicația are furnizori listați atât în următoarele orașe: București, Timișoara, Iași, Suceava, Pitești, Brașov, Târgu Mureș, Craiova, Oradea, Piatra Neamț, Orșova, Bistrița Năsăud, Baia Mare, Botoșani, Pașcani, Râmnicu Vâlcea, Galați, Nehoiu, cât și în zona rurală a județelor Argeș, Olt și Buzău. Menționăm că toți colaboratorii înscriși în aplicația Beesers sunt acreditați de către Ministerul Sănătății și au o experiență semnificativă în mediul de stat sau privat. De asemenea, vă asigurăm că suntem deschiși la a găsi modalități de integrare cu echipe ale Direcțiilor de Sănătate Publică locale pentru a acoperi geografic întreaga țară. 

Prin aplicația Beesers, în acest moment reușim să aducem asistentul medical sau medicul acasă într-o manieră: predictibilă - pentru că pacientul va putea rezerva serviciul medical împreună cu specialistul în zile și ore ferme conform schemei de tratament, trasabilă -  pentru că va fi informat în permanență cu privire la cine a realizat vizita și cine va realiza vizitele medicale viitoare și monitorizabilă - pentru că va fi în contact permanent cu specialistul medical.

Pe lângă posibilitatea vaccinării, Beesers oferă deja o gamă variată de servicii medicale. În prezent,  utilizatorii pot alege următoarele servicii: consultații medicale pe anumite specializări, administrare medicamente pe cale orală, perfuzii, monitorizare parametri fiziologici, monitorizare cardiologică, recuperare medicală (kinetoterapie, fizioterapie, masaj), injecții, recoltare analize de toate tipurile, recoltare teste Covid, îngrijire plăgi sau tratamente escare, montare/schimbare sonde urinare, spălături profesionale pentru urechi, alte vaccinuri și servicii de consiliere psihologică. De asemenea, oferim utilizatorilor posibilitatea de a realiza o rezervare multiplă, care permite pacienților aflați sub tratament să își rezerve printr-o singură programare un pachet de servicii (pachet de recuperare a mobilității, de recuperare post traumatică, postoperatorie, post AVC, de recuperare post Covid sau pachet pregătire intervenții medicale) toate cu analize de sânge incluse.

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro




DorohoiNews.ro



GALERIE FOTO

Ovidiu Tuduruta, fondator BeesersBeesers4
DorohoiNews.ro, 07-10-2021

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Am fost informat(a) despre Politica de Confidențialitate şi de Securitate a prelucrării datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani și sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:
- pentru ofertare comerciala
- pentru activitati promotionale: concursuri, reclame, publicitate
Security Code

COMENTARII VIZITATORI

Fii primul care comenteaza!

Publicitate



Panoramic Travel Botosani

BANCUL ZILEI !


DorohoiNews.ro


Doi prieteni stau de vorbă:
- Ce mai faci?
- Uite, m-a lăsat nevasta pentru cel mai bun prieten.
- Credeam că eu sunt cel mai bun prieten al tău…
- Acum e el…



DOROHOI NEWS - Primim la redacție

DorohoiNews.ro






PARTENERI - AJOFM BOTOSANI

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

ZiareBotosani.ro

POLIȚIA LOCALĂ DOROHOI

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Dorohoi News

DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro



UMANITAR

DorohoiNews.ro

Donatii online prin contul PAYPAL…



DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro



PUBLICITATE


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Ecomed Dorohoi

DorohoiNews.ro

Ultimele anunturi

Sincere condoleanțe pentru pierderea MAMEI

Sincere condoleanțe pentru pierderea MAMEI
Suntem alături de colegul nostru, Cernușcă Ruben-Beniamin, la trecerea în nefiinţă a mamei ...

SPICUL 2 SRL Dorohoi solicită revizuirea autorizației de mediu pentru obiectivul: FABRICA DE PROCESARE LAPTE „DOROLACT” ...

SPICUL 2 SRL Dorohoi solicită revizuirea autorizației de mediu pentru obiectivul: FABRICA DE PROCESARE LAPTE „DOROLACT” Șendriceni
SC „SPICUL 2 SRL” Dorohoi, str. B-dul Victoriei, nr.39, jud.Botosani, solicita revizuirea ...

SC din Dorohoi angajează șofer categoria C+E pe perioadă nedeterminată

SC din Dorohoi angajează șofer categoria C+E pe perioadă nedeterminată
Societate comercială din Dorohoi angajează șofer categoria C+E pe perioadă nedeterminată. Candidatul ...

SC cu profil agricol din Dorohoi angajează șoferi profesioniști

SC cu profil agricol din Dorohoi angajează șoferi profesioniști
Societate comercială cu profil agricol din Dorohoi angajează șoferi profesioniști pentru TIR cu benă ...

Curățătorie chimică și spălătorie haine „Spring Clean” angajează

Curățătorie chimică și spălătorie haine „Spring Clean” angajează
Spălătorie și curățătorie de haine, angajăm personal. Experiență la călcatul hainelor constituie ...

SC din Dorohoi angajează muncitori calificați în construcție și un muncitor necalificat

SC din Dorohoi angajează muncitori calificați în construcție și un muncitor necalificat
Societate comercială din Dorohoi angajează muncitori calificați în construcție și un muncitor ...

Căutăm colaborare / angajare programator CNC

Căutăm colaborare / angajare programator CNC
Căutăm colaborare / angajare programator CNC, part-time, se poate lucra și de acasă, strict pentru ...

Ofer spre închiriere apartament cu două camere

Ofer spre închiriere apartament cu două camere
Dau spre închiriere, apartament cu 2 camere, 47 mp, situat în Calea Plevnei, etaj 3, mobilat ...

Închiriez apartament 2 camere, Dorohoi in zona Școlii nr. 8

Închiriez apartament 2 camere, Dorohoi in zona Școlii nr. 8
Apartamentul spre închiriere este mobilat complet, cu două camere, decomandat. Este în apropiere ...

SC Splendid SRL angajează bucătar

SC Splendid SRL angajează bucătar
SC Splendid SRL angajează bucătar. Cerem și oferin serioziate. Relații le telefon: 0747771381

PARTENERI

DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro