A fost finalizată derularea proiectului grant pentru capital de lucru acordat beneficiarului SC PIZZA COM SRL

19 iun. 2023, Informatii utile
A fost finalizată derularea proiectului grant pentru capital de lucru acordat beneficiarului SC PIZZA COM SRL

SC PIZZA COM SRL anunta finalizarea proiectului cu titlul ” Granturi pentru capital de lucru AGRI-FOOD” proiect  nr. RUE M2-AGRI-3593 înscris în cadrul Măsurii ”Granturi pentru capital de lucru”, instituită prin OUG nr. 61/2020.

Proiectul s-a derulat pe o perioada de maxim 12 luni, începând cu data semnării contractului de finanțare cu Ministerul Antreprenoriatului şi Turismului (MAT) și Agenţia pentru IMM, Atragere de Investiţii şi Promovarea Exportului (AIMMAIPE) IASI, respectiv  M2-AGRI-3593, din data de 20.06.2022.

Obiectivul proiectului îl reprezintă sprijinirea activitatii societății SC PIZZA COM SRL.

Proiectul are printre principalele rezultate, următoarele: 
-menținerea activității pe o perioada de minim 6 luni,
-menținerea/suplimentarea numărului locurilor de munca față de data depunerii cererii, pe o perioadă de minimum 6 luni, la data acordării granturilor

Valoarea proiectului este de 682810.2 (valoarea totala) din care : 593748 lei grant si 89062.2 lei cofinanțare.


Proiect cofinanțat din Fondul European de Dezvoltare Regionala prin Programul Operațional Competitivitate 2014-2020]

Date de Contact:

Persoană de contact:
Mihai Gica
[email protected] 
0744 95 98 50

Vezi aici comunicatul original!

Sursa: DorohoiNews.ro