Cu prilejul sărbătorilor, adresez sincere mulțumiri tuturor celor care, prin profesionalism și implicare constantă, contribuie la prestigiul Colegiului Național „Grigore Ghica” Dorohoi.
Efortul comun, spiritul de responsabilitate și parteneriatul autentic reprezintă temelia rezultatelor noastre.
Vă doresc sărbători liniștite, sănătate și un An Nou cu împliniri, în care să continuăm, împreună, parcursul către excelență în educație.
Director,
Prof. Șlincu Georgel



















