Amenzi aplicate de Poliția Locală Dorohoi - FOTO

5 nov. 2025, Infractional
Amenzi aplicate de Poliția Locală Dorohoi - FOTO

În data de 01.11.2025, în timpul îndeplinirii atribuțiilor de serviciu, patrula auto a poliției locale a surprins o autobetonieră care deversa apa provenită în urma spălării acesteia în incinta cimitirului „Eternitatea”, din municipiul Dorohoi.

Contucătorul autobetonierei a fost legitimat și sacționat contravențional cu amendă în sumă de 500 lei, în conformitate cu prevederile H.C.L. nr. 78/2020.

În data de 03.11.2025, patrula auto a poliției locale a surprins un autovehicul care circula pe Bulevardul Victoriei din municipiul Dorohoi, nerespectând astfel semnificația indicatorului „Accesul interzis tuturor autovehiculelor a căror masa maximă admisă depășesc 3,5t”.

Contucătorul autovehiculului a fost legitimat și sacționat contravențional cu amendă în sumă de 1215 lei, în conformitate cu prevederile H.C.L. nr. 72/2020.

În data de 04.11.2025, patrula auto a poliției locale a surprins un autovehicul care circula pe Pietonalul Grigore Ghica din municipiul Dorohoi, nerespectând astfel semnificația indicatorului „Accesul Interzis”.

Contucătorul autovehiculului a fost legitimat și sacționat contravențional cu amendă în sumă de 1215 lei, în conformitate cu prevederile H.C.L. nr. 72/2020.

Sursa: dorohoinews.ro

Galerie foto (3)