Administratorl unei ferme agricole din comuna Corlăteni, a sesizat poliția marți 7 februarie, că din curtea unității a dispărut un tractor.
Din cercetări s-a stabilit că Ionuț C. de 20 ani, fost angajat al fermei, a vrut să-şi facă singur dreptate şi a furat tractorul pe motiv că îşi va putea recupera salariile restante neplătite. Poliţiştii au găsit tractorul, la nici doi km de locul de unde a fost sustras, izbit într-un cap de pod.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat şi distrugere. (DorohoiNews.ro)
Autor: DorohoiNews.ro
Hoţ ghinionist: a furat un tractor și a intrat cu el într-un cap de pod
9 feb. 2012, Infractionalf
Sursa: DorohoiNews.ro
COMENTARII VIZITATORI (0)
Fii primul care adauga un comentariu!











Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.
NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.
Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.