Material lemnos confiscat de polițiști pe bulevardul Victoriei din Dorohoi

13 ian. 2026, Infractional
Material lemnos confiscat de polițiști pe bulevardul Victoriei din Dorohoi

La data de 12 ianuarie 2026, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Dorohoi au oprit pentru control, pe Bulevardul Victoriei, din municipiul Dorohoi, o autoutilitară, condusă de către un tânăr, de 22 de ani, din județul Suceava.

În urma verificărilor efectuate de către polițiști, s-a constatat faptul că acesta nu deținea documentele legale de transport.

Conducătorul auto a fost sancționat contravențional pentru nerespectarea prevederilor Legii 171/2010 privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice.

Cantitatea de 2 metri cubi a fost supusă confiscării.

Sursa: dorohoinews.ro