Doi tineri reținuți după ce au tâlhărit un botoșănean

7 mai 2026, Infractional
Doi tineri reținuți după ce au tâlhărit un botoșănean

La data de 6 iunie 2026, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Botoșani au emis ordonanță de reținere pentru 24 de ore, pe numele a doi tineri, de 20 și 22 de ani, din municipiul Botoșani, cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de furt.

Din cercetări, a reieșit faptul că aceștia, în timp ce se deplasau pe o stradă din municipiul Botoșani, profitând de neatenția victimei, un bărbat de 47 de ani, i-ar fi sustras acesteia portofelul ce conținea 800 de lei.

Cei doi tineri au fost depistați și, ulterior, conduși la sediul poliției, unde față de aceștia a fost dispusă măsura reținerii pentru 24 de ore.

Sursa: DorohoiNews.ro