Patrula auto a Poliției Locale a surprins joi, 25 iunie 2026, un autovehicul care circula pe strada Dimitrie Pompeiu din municipiul Dorohoi, nerespectând astfel semnificația indicatorului „Accesul interzis tuturor autovehiculelor a căror masa maximă admisă depășesc 3,5t”.
Contucătorul autovehiculului a fost legitimat și sacționat contravențional cu amendă în sumă de 1.215 lei, în conformitate cu prevederile H.C.L. nr. 72/2020.




















