Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]

furt din masini

Pentru a nu vă expune unor astfel de situaţii...

Evitaţi să purtati portofelul în buzunarul din spate al pantalonilor sau în buzunare laterale ale hainelor, paltoanelor sau gecilor, acestea fiind locurile cele mai vulnerabile şi cel mai des „vizitate” de către hoţi.
Păstraţi portofelul şi banii în buzunare interioare, închise cu nasturi sau fermoar. Un buzunar bine asigurat descurajează hoţii!
Dacă transportaţi o sumă mai mare de bani, evitaţi locurile aglomerate!
Acordaţi atenţie sporită persoanelor pe care le observaţi  des în preajma dumneavoastră în piaţă sau în magazine.
Acordaţi o mai mare atenţie poşetei decât plaselor de cumpărături! Siguranţa poşetei trebuie să fie o grijă permanentă pentru dumneavoastră!
Când faceţi diferite plăţi sau cumpărături nu scoateţi toţi banii, ci numai suma care vă trebuie.
Dacă aşteptaţi într-un rând, priviţi cu atenţie celelalte persoane; dacă simţiţi că sunteţi forţat să înaintaţi în rând sau că o persoană s-a instalat în faţa dumneavoastră şi v-a acoperit vederea, verificaţi imediat geanta şi locul unde ţineţi portofelul.
Mare atenţie la femeile care se înghesuie numai la raioanele unde este aglomeraţie dar nu cer să examineze sau să cumpere niciun lucru.
Urmăriţi cu atenţie persoanele care transportă ca din întamplare obiecte de îmbrăcăminte sau plase goale pe mână! Un hoţ se foloseşte de astfel de obiecte atunci când „operează”, ca să-şi ascundă mâna de privirile străine.

Pentru a evita orice factor favorizant al furturilor din autovehicule…

Nu parcaţi autoturismul în zone neiluminate! La adăpostul întunericului, hoţii pot acţiona nestingheriţi!
Hoţii acţionează îndeosebi în locuri aglomerate, dar şi „din mers”, încercând portierele maşinilor staţionate. Aşadar, când părăsiţi autoturismul, chiar pentru un minut, nu vă zgârciţi cu timpul dumneavoastră şi asiguraţi, apoi verificaţi toate portierele!
Nu lăsaţi în interiorul autoturismului acte, bani, cărţi de credit, ordine de plată sau bunuri de valoare, poşete, genţi sau alte lucruri ce ar putea trezi interesul hoţilor.
Dacă la bordul autoturismului aveţi montată aparatură electronică de valoare, gen radio - casetofoane scumpe sau CD-playere, este indicat ca acestea să fie montate pe un sistem tip şină, care să permită o deconectare uşoară, astfel încât să poată fi luate în casă pe timpul nopţii.
Nu lăsaţi la vedere, pe bordul autoturismului, GPS-uri sau altfel de dispozitive electronice! Aceasta este practic o invitaţie pentru hoţi!
Nu lăsaţi niciodată în autoturism actele maşinii!
Atenţie sporită trebuie să manifeste distribuitorii de produse en gross! Autovehiculele acestora sunt o ţintă în mod special, datorită mărfurilor pe care le transportă şi sumelor de bani colectate de agenţii societăţilor de distribuţie şi care adesea sunt lăsate în autovehicul.
    Dacă totuşi sunteţi victima unei astfel de infracţiuni, nu-i oferiţi hoţului timp în plus! Apelaţi de îndată numărul unic pentru urgenţe 112 sau alertaţi cât mai repede cu putinţă cea mai apropiată unitate de poliţie! (DorohoiNews.ro)

Autor: DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro




DorohoiNews.ro



GALERIE FOTO

furt din masini
DorohoiNews.ro, 06-12-2010

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Am fost informat(a) despre Politica de Confidențialitate şi de Securitate a prelucrării datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani și sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:
- pentru ofertare comerciala
- pentru activitati promotionale: concursuri, reclame, publicitate
Security Code

COMENTARII VIZITATORI

Fii primul care comenteaza!

Publicitate



Panoramic Travel Botosani

BANCUL ZILEI !


DorohoiNews.ro


Judecatorul întreabă martorul la proces:
- La ce distanță v-ați aflat de locul accidentului?
- La 6 metri și 75 de centimetri.
- Si cum de știți așa de exact?
- Când am văzut accidentul, mi-am dat seama pe loc că voi fi intrebat la proces de vreun tâmpit și am măsurat...



DOROHOI NEWS - Primim la redacție

DorohoiNews.ro






PARTENERI - AJOFM BOTOSANI

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

ZiareBotosani.ro

POLIȚIA LOCALĂ DOROHOI

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Dorohoi News

DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro



UMANITAR

DorohoiNews.ro

Donatii online prin contul PAYPAL…



DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro



PUBLICITATE


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Ecomed Dorohoi

DorohoiNews.ro

Ultimele anunturi

Texty Garments Dorohoi își mărește echipa și angajează

Texty Garments Dorohoi își mărește echipa și angajează
SC Texty Garments Dorohoi - partener ATL GROUP ITALIA (producător canapele și fotolii pentru piața ...

Vânzare / Închiriere Terenuri și Clădiri – Oportunitate Investiție

Vânzare / Închiriere Terenuri și Clădiri – Oportunitate Investiție
Vând și închiriez terenuri pentru casă și terenuri agricole, potrivite pentru construcții ...

SC angajează persoană pentru secretariat și femeie de serviciu

SC angajează persoană pentru secretariat și femeie de serviciu
Societate Comercială angajează persoană pentru secretariat și doamnă pentru curățenie ...

Închiriez apartament cu două camere

Închiriez apartament cu două camere
Ofer spre chirie APARTAMENT 2 camere utilat și mobilat în zona OLINECU ( scoala 5). TELEFON 0756595369

Vând vilă cu teren intravilan

Vând vilă cu teren intravilan
Casa este compusă din: DEMISOL alcătuit din: garaj, cameră tehnică cu centrală, beci, cameră (de ...

Vând casă cu anexe

Vând casă cu anexe
Vând casă bună locuibilă cu anexe (grajd de animale fanar beci etc) și teren lângă casa ...

SC GENERAL CONCEPT SOLUTIONS GEOEST SRL solicită emiterea autorizației de mediu

SC GENERAL CONCEPT SOLUTIONS GEOEST SRL solicită emiterea autorizației de mediu
SC GENERAL CONCEPT SOLUTIONS GEOEST SRL solicită emiterea autorizației de mediu pentru obiectivul UNITATE ...

Vând teren intravilan pentru casă

Vând teren intravilan pentru casă
Vând teren intravilan, intabulat, ca și suprafață - 15.000 mp Terenul dispune de următoarele ...

Vând apartament cu 3 camere

Vând apartament cu 3 camere
Vând apartament 3 camere, 64 m2, decomandat, construit din cărămidă, parter(fără infiltrație ...

Colectivul CONTED Dorohoi transmite Sincere condoleanțe!

Colectivul CONTED Dorohoi transmite Sincere condoleanțe!
Colectivul SC CONTED SA Dorohoi adresează sincere condoleanțe colegei noastre Gabriela Popușoi, în ...

PARTENERI

DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro