Poliţiştii dorohoieni au identificat şi reţinut autorul mai multor furturi de păsări

9 dec. 2010, Infractional
Poliţiştii dorohoieni au identificat şi reţinut autorul mai multor furturi de păsări

Poliţiştii din cadrul Biroului de Investigaţii Criminale Poliţia municipiului Dorohoi, au dispus măsura reţinerii pentru o perioadă de 24 de ore în arestul I.P.J. Botoşani a lui C. VALERICĂ de 36 ani, din comuna Corlăteni, judeţul Botoşani.
   Cercetările efectuate au stabilit faptul că bărbatul este autorul a cinci infracţiuni de  furt calificat şi patru infracţiuni de violare de domiciliu, constând în aceea că în perioada 16.11 – 01.12.2010 a pătruns în gospodăriile aparţinând unor cetăţeni din municipiul Dorohoi şi comuna Broscăuţi, judeţul Botoşani, de unde a sustras păsări şi bunuri.
   Astăzi, 09.12.2010, C. VALERICĂ va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Dorohoi cu propunere de sesizare a instanţei de judecată în vederea luării faţă de acesta a măsurii arestării preventive. (DorohoiNews.ro)

Autor: DorohoiNews.ro


 

Sursa: DorohoiNews.ro