Bărbat reținut pentru distrugere prin incendiere

23 feb. 2022, Infractional
Bărbat reținut pentru distrugere prin incendiere

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 9 Vlăsinești au emis, marți 22 februarie, ordonanță de reținere pentru 24 de ore, pe numele unui bărbat de 39 de ani, din comuna Vlăsinești, cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de distrugere. 

Din verificările efectuate a reieșit faptul că acesta, la data de 21 februarie a.c., ar fi distrus prin incendiere gardul locuinței persoanei vătămate, ulterior, flacăra extinzându-se la un depozit de furaje și mai multe bunuri din gospodăria acestuia, creând un prejudiciu de aproximativ 15.000 de lei. 

Bărbatul a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Botoșani, cercetările fiind continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de distrugere.

Sursa: dorohoinews.ro

inapoi la lista

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

0/200

Am fost informat(a) despre Politica de Confidentialitate si de Securitate a prelucrarii datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani si sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:

COMENTARII VIZITATORI (0)

Fii primul care adauga un comentariu!