Dorohoian condamnat la 2 ani de închisoare pentru conducere sub influența alcoolului

27 feb. 2024, Infractional
Dorohoian condamnat la 2 ani de închisoare pentru conducere sub influența alcoolului

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Dorohoi - Biroul de Investigații Criminale au pus luni 26 februarie, în executare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, emis de Judecătoria Dorohoi, pe numele unui bărbat, de 42 de ani, din municipiul Dorohoi.

Acesta a fost condamnat la 2 ani și o lună de închisoare pentru săvârșirea infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.

Bărbatul a fost identificat în localitatea de domiciliu, fiind reținut și ulterior escortat către Penitenciarul Botoșani.

Sursa: dorohoinews.ro