Amendă de 2.000 de lei și material lemnos confiscat

30 iul. 2024, Infractional
Amendă de 2.000 de lei și material lemnos confiscat

La data de 29 iulie 2024, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Dorohoi au oprit pentru control, pe drumul național D.N.29 B, în comuna Văculești, o autoutilitară condusă de un bărbat, de 36 de ani, din județul Suceava, care transporta material lemnos. 

În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta transporta o cantitate mai mare de material lemnos, decât cea înscrisă pe avizul de însoțire, motiv pentru care a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 2.000 de lei, iar diferența de material lemnos a fost supusă confiscării.

Sursa: dorohoinews.ro