9 Mai la Şcoala Gimnazială „Al.I.Cuza” Dorohoi

11 mai 2013, Invatamant
9 Mai la Şcoala Gimnazială „Al.I.Cuza” Dorohoi

Sărbătorirea zilei de 9 Mai a devenit o tradiție si are ca scop apropierea cetățeanului de valorile esențiale ale Uniunii Europene, iar după aderarea României la Uniunea Europeană, acest lucru nu mai este o noutate pentru români.

La Şcoala Gimnazială „Al.I.Cuza” această zi  s-a sărbătorit sub genericul „Ziua Europei este şi ziua noastră” şi s-au derulat diverse manifestări: au avut loc dezbateri, lecţii cu conţinut istoric şi civic, prezentarea unor impresii de călătorie. De asemenea s-au desfăşurat activităţi integrate, coordonate de prof. Botezatu Emanuela şi Clisu Adina, activităţi în care elevii au confecţionat  planşe, steaguri ale ţărilor europene, s-au realizat expoziţii de desene şi afişe, ascultând şi cântând Imnul Europei, precum şi alte creaţii muzicale specifice momentului.

Sursa: DorohoiNews.ro

Galerie foto (3)

inapoi la lista

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

0/200

Am fost informat(a) despre Politica de Confidentialitate si de Securitate a prelucrarii datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani si sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:

COMENTARII VIZITATORI (0)

Fii primul care adauga un comentariu!