„Dăruind devii mai bun” Săptămâna legumelor și fructelor la Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi - FOTO

13 nov. 2017, Invatamant
„Dăruind devii mai bun” Săptămâna legumelor și fructelor la Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi - FOTO

Elevii Școlii Gimnaziale „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi sub îndrumarea doamnelor și domnilor învățători și diriginți au desfășurat în perioada 6-10 noiembrie 2017 SĂPTĂMÂNA LEGUMELOR ȘI FRUCTELOR- activități de colectare și donare de fructe și legume, precum și alte alimente neperisabile, copiilor și persoanelor nevoiașe din Asociatia Orfanilor 2013-Botoșani. 

Elevii cu dizabilități de la Liceul „Sf. Stelian” Botoșani s-au bucurat mult de aceste donații. Această activitate face parte din multe altele organizate de S.N.A.C. (Prof. inv. primar Rodica Manole)

Sursa: DorohoiNews.ro

Galerie foto (7)