Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]

scoala 8 Dorohoi

Ca în fiecare an, pe perioada vacanţei de vară unităţile şcolare încep curățenia de vară. Aceste serii de lucrări de reparații, igienizare și amenajare a spațiilor verzi sunt realizate după un anumit grafic.

La Școala nr. 8 “Mihail Kogălniceanu” din Dorohoi procesul de curățenie este în plină desfășurare, însă schimbări semnificative nu vor fi făcute, deoarece sălile de clasă se află într-o stare bună  datorită fondurilor obținute din sponsorizări sau contribuția părinților. “Banii care vin de la bugetul local sunt foarte puțini și fiecare dirginte sau învățător s-a autogospodărit. Anul trecut s-au făcut investiții destul de semnificative și  aici mă refer la băi, casa scării la elevi și la profesori. Se mai așteaptă de la Primărie câțiva bani pentru curățenie pentru holurile școlii, laboratoare, cabinete”, a declarat cons. educativ Leonid Enea

Deși fondurile sunt puține, există săli de clasă care sunt în proces de modernizare cu investiții foarte mari din partea părinților. “Au fost date cu var lavabil, s-au gletuit pereții, s-a pus parchet, s-au schimbat uși, cele care erau într-o stare avansată de degradare. Nu sunt investiții majore, doar cât să asigure un confort minim desfășurării bune a procesului de învățământ. Foarte multe săli de clasă au fost gospodărite cu ajutorul părinților, chiar de curând 20 de părinți de la o clasă au muncit singuri pentru modernizarea acesteia.”

Conducerea școlii promite că până la începutul anului școlar, curățenia generală va fi terminată, iar copiii se vor reîntoarce la cursuri în săli mult mai primitoare. (DorohoiNews.ro, Madalina O)


Autor: DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro




DorohoiNews.ro



GALERIE FOTO

scoala 8 Dorohoiscoala 8 Dorohoi (2)scoala 8 Dorohoi (3)scoala 8 Dorohoi (4)scoala 8 Dorohoi (5)scoala 8 Dorohoi (6)scoala 8 Dorohoi (7)scoala 8 Dorohoi (8)scoala 8 Dorohoi (9)scoala 8 Dorohoi (10)scoala 8 Dorohoi (11)scoala 8 Dorohoi (12)scoala 8 Dorohoi (13)scoala 8 Dorohoi (14)scoala 8 Dorohoi (15)scoala 8 Dorohoi (16)scoala 8 Dorohoi (17)scoala 8 Dorohoi (18)scoala 8 Dorohoi (19)scoala 8 Dorohoi (20)
DorohoiNews.ro, 29-07-2011

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Am fost informat(a) despre Politica de Confidențialitate şi de Securitate a prelucrării datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani și sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:
- pentru ofertare comerciala
- pentru activitati promotionale: concursuri, reclame, publicitate
Security Code

COMENTARII VIZITATORI

30.07.2011 la 17:14

La Scoala nr. 8 Dorohoi traieste si se dezvolta o \"specie rara\" de cadre didactice,as zice chiar pe cale de disparitie,care printr-un management de calitate,prin autofinantare si autogospodarire,au reusit sa transforme aceasta institutie intr-una reprezentativa pentru acest oras si chiar pentru intregul judet. Parca sub deviza :\"Fie leafa cat de mica,noi tot reusim sa facem invatamant de calitate\", acesti oameni s-au ambitionat in a ne educa cat mai frumos copiii si pentru acest lucru merita tot respectul nostru. Asadar,sa-i dam Cezarului ce-i al d-lui Vlaescu si echipei sale,sa-i sustinem,si sa-i sprijinim! Acesta nu este insa singurul exemplu,sunt multe alte cadre didactice care activeaza in institutiile de invatamant din zona,ce dau dovada de profesionalism,devotament fata de educatia copiilor si nu in ultimul rand,de modestie. Cinste tuturor!

29.07.2011 la 17:03

Nimeni nu ne baga mana in buzunar, propunerile sunt ale noastre si, punand mana de la mana, cate putin , se realizeaza lucruri deosebite, important e sa vrei, nu trebuie bani multi.Bineinteles, conteaza calitatea cadrului didactic, daca noi il sprijinim,crste calitatea invatamantului, important e sa vrei.

29.07.2011 la 09:39

Felicitari pt.parintii care au bani si se implica! Dar scolile in care invata copii ai caror parinti nu au venituri si ale caror familii traiesc doar din alocatiile copiilor si ajutoare sociale CUM SE REZOLVA PROBLEMELE????? CE POTI FACE FARA BANI?????

Publicitate



Panoramic Travel Botosani

BANCUL ZILEI !


DorohoiNews.ro


- O cafea, vă rog!
- Normală?
- Nu! Să mi-o faceți vă rog, un pic mai zăpăcită, așa ca mine, să am cu cine râde!



DOROHOI NEWS - Primim la redacție

DorohoiNews.ro






PARTENERI - AJOFM BOTOSANI

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

ZiareBotosani.ro

POLIȚIA LOCALĂ DOROHOI

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Dorohoi News

DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro



UMANITAR

DorohoiNews.ro

Donatii online prin contul PAYPAL…



DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro



PUBLICITATE


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Ecomed Dorohoi

DorohoiNews.ro

Ultimele anunturi

Texty Garments Dorohoi își mărește echipa și angajează

Texty Garments Dorohoi își mărește echipa și angajează
SC Texty Garments Dorohoi - partener ATL GROUP ITALIA (producător canapele și fotolii pentru piața ...

Florisol angajează muncitori necalificați la secția de producție pământ de flori din Dorohoi

Florisol angajează muncitori necalificați la secția de producție pământ de flori din Dorohoi
SC Florisol Product SRL angajează muncitori necalificați la secția de producție pământ de ...

SC angajează contabil pentru contabilitate primară

SC angajează contabil pentru contabilitate primară
Societate Comercială angajează contabil pentru contabilitate primară. Număr contact: 0751201821

COMMANDO Dorohoi angajează ospătar cu sau fără experiență

COMMANDO Dorohoi angajează ospătar cu sau fără experiență
COMMANDO Dorohoi angajează ospătar cu sau fără experiență. Pentru mai multe detalii vă rugăm ...

Cumpăr apartament cu două sau trei camere

Cumpăr apartament cu două sau trei camere
Cumpăr apartament cu două sau trei camere, zona Plevna,Dorohoi. Rog și ofer seriozitate. Nr. Contract. ...

Închiriez apartament cu 2 camere

Închiriez apartament cu 2 camere
Ofer spre închiriere, pe termen lung, apartament cu două camere, recent renovat, mobilat si utilat, ...

Vând casă cu teren intravilan

Vând casă cu teren intravilan
Casa este compusă din: DEMISOL alcătuit din: garaj, cameră tehnică cu centrală, beci, cameră (de ...

Caut loc de muncă

Caut loc de muncă
Caut loc de muncă ca bonă, menaj sau îngrijire bătrâni. tel: 0748306080

Se vinde în orașul Siret, apartament cu 3 camere decomandate

Se vinde în orașul Siret, apartament cu 3 camere decomandate
Se vinde în orașul Siret, apartament cu 3 camere decomandate, complet mobilat, etaj III, centrală ...

Sincere condoleanțe

Sincere condoleanțe
Societatea Culturală „Dorohoi", alături de doamnele de la „Șezătoarea din Bibliotecă", ...

PARTENERI

DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro