Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]

Simpozion (9)

Puțin peste 100 de cadre didactice au fost prezente vineri, 3 iunie 2022, la Simpozionul Interjudețean „Educația copilului – un stil de viață” organizat de Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi, în cadrul Proiectului ,,Familia și școala – parteneri în educație”, ediția a VII-a, inclus în CAERI 2022. Au participat cadre didactice, părinți, bibliotecari, cosilieri educativi din aproape 30 de județe, în format online.

Evenimentul, desfășurat în parteneriat cu instituții importante din județ (IȘJ, CCD), a debutat cu discursul doamnei Inspector general, prof. dr. Ada Macovei, urmat de cel al doamnei Isabellei Cantemir – formator CCD. Asociația „M.K.Dor – Părinți pentru copii” a delegat doi părinți – Pojoga Simona și Mirăuță Mirela -  care au susținut, prin intervențiile dumnealor, parteneriatul familie-școală. 

În calitate de colaboratori, s-au alăturat evenimentului D.A.S. Dorohoi, prin cuvântul doamnei Chirilă Claudia și CJRAE Botoșani, prin prezentarea făcută de pishologul școlar Antoneta Iftimiciuc. Simpozionul Interjudețean „Educația copilului – un stil de viață” a constituit un eveniment special pentru cei prezenți și datorită invitaților care au reprezentat „cartea de vizită” a acestei activități: conf.univ. Otilia Todor – trainer acreditat de Institutul Feuerstein Israel pentru România, Elena-Laura Duță – psihoterapeut, Irina Milea - Dream Manager, Virginia Brăescu – profesor coordonator de proiecte Erasmus+, eTwinning, EPAS.

Întreaga activitate – discursuri, referate, ateliere și workshopuri, exemple de bună practică – poate fi descrisă prin multe cuvinte, dacă ar fi să se ia în considerare feedbackul primit de la participanți: energie pozitivă, noi abordări în educație, o regândire a abordării problemelor elevilor, copiii sunt sensul vieții și al carierei noastre, implicare, empatie, gândirea pozitivă, starea de bine la clasă, educația este permanentă, mai multă răbdare, importanța familiei, reevaluarea relației cu cei din jur etc.

Doamna director, prof. Luca Otilia-Stela, alături de membrii echipei de proiect – prof. Antonescu Cătălina, prof. Mirela Sandu, prof. Mihai Iordana și prof. Luca Cătălin – mulțumesc tuturor participanților – invitați, parteneri, colaboratori, cadre didactice și părinți – pentru implicarea și deschiderea manifestate pe tot parcursul desfășurării Proiectului Interjudețean „Familia și școala – parteneri în educație”, ediția a VII-a.

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro




DorohoiNews.ro



GALERIE FOTO

Simpozion (9)Simpozion (1)Simpozion (2)Simpozion (3)Simpozion (4)Simpozion (5)Simpozion (6)Simpozion (7)Simpozion (8)Simpozion (10)Simpozion (11)Simpozion (12)Simpozion (13)Simpozion (14)Simpozion (15)
DorohoiNews.ro, 06-06-2022

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Am fost informat(a) despre Politica de Confidențialitate şi de Securitate a prelucrării datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani și sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:
- pentru ofertare comerciala
- pentru activitati promotionale: concursuri, reclame, publicitate
Security Code

COMENTARII VIZITATORI

Fii primul care comenteaza!

Publicitate



Panoramic Travel Botosani

BANCUL ZILEI !


DorohoiNews.ro


Doi prieteni stau de vorbă:
- Ce mai faci?
- Uite, m-a lăsat nevasta pentru cel mai bun prieten.
- Credeam că eu sunt cel mai bun prieten al tău…
- Acum e el…



DOROHOI NEWS - Primim la redacție

DorohoiNews.ro






PARTENERI - AJOFM BOTOSANI

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

ZiareBotosani.ro

POLIȚIA LOCALĂ DOROHOI

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Dorohoi News

DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro



UMANITAR

DorohoiNews.ro

Donatii online prin contul PAYPAL…



DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro



PUBLICITATE


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Ecomed Dorohoi

DorohoiNews.ro

Ultimele anunturi

SC cu profil agricol din Dorohoi angajează șoferi profesioniști

SC cu profil agricol din Dorohoi angajează șoferi profesioniști
Societate comercială cu profil agricol din Dorohoi angajează șoferi profesioniști pentru TIR cu benă ...

Teren intravilan de vânzare

Teren intravilan de vânzare
Vindem teren intravilan, întabulat, 3000 m.p. pentru locuință în Brăiești la 12 km de ...

Vând teren și casă bătrânească în Vf. Câmpului

Vând teren și casă bătrânească în Vf. Câmpului
Vând teren cu suprafața de 970 mp în localitatea Vf. Câmpului și casă bătrânească ...

Vând apartament 2 camere

Vând apartament 2 camere
Apartament 2 camere, Dorohoi – lângă Joy Retail Park! - Bulevardul Victoriei nr. 37 ~ 45.000 ...

Sincere condoleanțe!

Sincere condoleanțe!
Colegii, profesorii și părinții elevilor clasei a XI-a F de la Liceul „Regina Maria” Dorohoi ...

Garsonieră de închiriat

Garsonieră de închiriat
Ofer spre închiriere garsonieră mobilată și utilată în cartierul Plevna. Relații și ...

Bucătar - pizzar, caut loc de muncă

Bucătar - pizzar, caut loc de muncă
Am cxperienta în bucătărie pizzerie sunt dedicat,responsabil,nu am vicii si punctual pot sa ma ...

DANIVAS solicită revizuirea autorizației de mediu pentru obiectivul „Secție debitare material lemnos și fabricare peleți ...

DANIVAS solicită revizuirea autorizației de mediu pentru obiectivul „Secție debitare material lemnos și fabricare peleți și brichete”
SC DANIVAS SRL solicită revizuirea autorizației de mediu pentru obiectivul SECȚIE DEBITARE MATERIAL ...

Ofer spre închiriere apartament cu două camere

Ofer spre închiriere apartament cu două camere
Ofer spre inchiriere apartament cu doua camere decomandate,in Dorohoi,str.Duzilor. Relatii la telefon ...

Vând teren intravilan

Vând teren intravilan
Vând 1500 mp teren intravilan in centrul satului Popeni la 10 minute de Dorohoi.Pe teren este o ...

PARTENERI

DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro