Pe 24 octombrie, preșcolarii și elevii clasei a II-a de la Școala Gimnazială nr. 1 Suharău, structură a Școlii Profesionale „Sf. Apostol Andrei” Smârdan, au celebrat cu bucurie Serbarea Toamnei, un eveniment plin de culoare, creativitate și voie bună.
Copiii au realizat o frumoasă expoziție de coșuri de toamnă, încărcate cu roade bogate și decorațiuni vesele, iar programul artistic a cuprins poezii, cântece și dansuri dedicate anotimpului culesului și al recunoștinței.
Atmosfera a fost una caldă și plină de entuziasm, iar zâmbetele copiilor au adus lumină și bucurie tuturor celor prezenți.
Felicitări tuturor micilor artiști și cadrelor didactice implicate Mănucă-Aionesei Petruța, Nazare Florentina și preot Nazare Adrian pentru dăruire, implicare și pentru activitatea desfășurată împreună cu elevii! Întreaga activitate a fost apreciată de către directorul Școlii Profesională „Sf. Apostol Andrei” Smârdan, prof. Cojocaru Gruia-Lucian, care a remarcat „creativitatea copiilor și implicarea cadrelor didactice în demersuri extracurriculare de substanță.”
Mulțumim părinților pentru sprijin, implicare și pentru bucuria cu care au susținut această minunată sărbătoare a toamnei!



















