Șoferul unei societăți din Dorohoi a murit la locul de muncă. Avea doar 47 de ani!

23 mar. 2017, Local
Șoferul unei societăți din Dorohoi a murit la locul de muncă. Avea doar 47 de ani!

În data de 22 martie 2017, în jurul orei 15:05, salariatul AMARIE OVIDIU MIHAI, în vârstă de 47 ani, angajat in meseria de conducător auto la S.C. AGA TRANS S.R.L. Dorohoi, în timp ce se afla în curtea depozitului societăţii, a acuzat o stare de rău, având dureri în piept.

Un coleg de serviciu i-a propus să-l transporte la spital, dar a refuzat. Ulterior acesta s-a ridicat de pe banca pe care era aşezat, a făcut doi paşi şi s-a prăbuşit pe pavimentul de beton al curţii depozitului. A fost anunţat Serviciul Judeţean de Ambulanţă care a trimis un echipaj, dar în urma aplicării manevrelor de resuscitare acesta nu a răspuns, iar în jurul orei 16:30 s-a constatat decesul. 

Imprejurările şi cauzele evenimentului urmează a fi stabilite de către comisia de cercetare constituită la nivelul Inspectoratului Teritorial de Muncă Botoşani, conform prevederilor legale.

Sursa: DorohoiNews.ro