Accident la ieșirea din Dorohoi – Un tânăr de 19 ani s-a răsturnat cu mașina într-o râpă după ce a rupt un parapet – FOTO

27 dec. 2017, Local
Accident la ieșirea din Dorohoi – Un tânăr de 19 ani s-a răsturnat cu mașina într-o râpă după ce a rupt un parapet – FOTO

Trei tineri au ajuns, miercuri dimineață, cu mașina într-o râpă de pe marginea drumului național care face legătura între municipiile Dorohoi și Suceava.

Un tânăr de 19 ani, G. S., care conducea un autoturism Volkswagen dinspre Dorohoi spre Suceava, pierde controlul asupra volanului, prinde acostamentul cu pietriș, rupe un parapet și se răstoarnă într-o râpă.

Accidentul a avut loc în zoan podului de la intrarea în localitatea Horlăceni, pe fondul lipsei de experiență, dar și a vitezei neadaptate la condițiile de drum.

În mașină se mai aflau două tinere, S.M, de 21 de ani, iar cealaltă M.B, de 17 ani. Doar șoferul a fost ușor rănit, însă mașina a fost puternic avariată. La fața locului au ajuns echipaje de ambulanță, pompieri și poliție.

Autor : DorohoiNews.ro

Sursa: DorohoiNews.ro

Galerie foto (10)