Bloc din Dorohoi scos la vânzare de un lichidator din Botoșani

6 feb. 2018, Local
Bloc din Dorohoi scos la vânzare de un lichidator din Botoșani

Un bloc cu 30 de apartamente din Dorohoi a fost scos la licitație de către un lichidator din Botoșani, după ce firma care l-a deținut a intrat în faliment.

Este vorba de un imobil care a aparținut societății comerciale Condor SA Dorohoi, care va fi vândut, pe data de 12 februarie 2018, prin licitație. Lichidatorul, Constantin Dascălu, a anunțat că prețul clădririi de pe strada slt. Sorin Dumitraș este de 1,85 milioane de lei.

Blocul dispune de 25 de apartamente cu o cameră de 37,7 mp fiecare și cinci apartamente cu două camere de de 71,1 metri pătrați fiecare. Prețul mediu al unui apartament cu o cameră este de 53.766 lei, iar al unui apartament cu două camere de 101.394 lei, potrivit botosaninews.

Potrivit lichidatorului, la valoarea fiecarei unități locative se adaugă 5.424 lei, reprezentând contravaloarea dotărilor suplimentare existente, după cum urmează:

- Ușă metalică interioară: 427,5 lei;
- Cabină de duș: 832,5 lei;
- Vas WC complet: 319,5 lei;
- Oglindă 50 x 70 cm: 101 lei;
- Centrală murală Ariston: 2.538 lei;
- Lavoar din porțelan: 193,5 lei;
- Gresie în baie, în apartamentele cu 1 cameră: 486 lei;
- Gresie în baie, în apartamentele cu 2 camere: 526,5 lei.

Sursa: DorohoiNews.ro

Galerie foto (4)