Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]
Mai multe deșeuri de la sere și solarii au fost aruncate pe malul unei ape din Progresul, orașul Dorohoi. O echipă de comisari de la Garda de Mediu au găsit, pe 28 aprilie, depozitări de deșeuri (folie PE, țeavă PE pentru irigații, ambalaje plastic, resturi vegetale).
În decurs de 3 zile deșeurile de pe amplasamentele identificate au fost colectate și transportate într-un spațiu special amenajat și autorizat.
Totodată, s-au impus măsuri cu termen permanent de: menținerea stării de salubritate a zonei, monitorizarea zonelor sensibile la abandonări de deșeuri și luarea măsurilor imediate de salubrizare și interzicerea abandonării de deșeuri de orice fel, în spații neamenajate și neautorizate. Sursa: BotosaniNews
Călătorie cu vaporul de croazieră.
La un moment dat vine o furtună iar vaporul se scufundă.
Au supraviețuit doar un iluzionist și unpapagal.
După câteva zile, plutind fiecare pe câte o scândură, papagalul zice:
- OK! Mă dau bătut. Unde e vaporul???
Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.
NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.
Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.