Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]
Conform informațiilor transmise de reprezentanții Direcției de Drumuri și Poduri Iași, astăzi, 1 septembrie 2023, se execută lucrări la poduri, în cadrul proiectului de modernizare a DN 28B, Tg. Frumos – Botoșani, după cum urmează:
- Pod km 45+647, Flămânzi, jud. Botoșani - amenajare hidrotehnică amonte;
- Pod km 47+54, Flămânzi, jud. Botoșani - cofrare consola placă suprabetonare;
- Pod km 57+889, Copălău, jud. Botoșani - armare placă suprabetonare.
De asemenea, se efectuează lucrări de așternere mixturi asfaltice pe sectorul Copălău - Zăicești, în cadrul aceluiași proiect.
Din acest motiv, traficul în zona de lucrări se desfăşoară dirijat pe un sens, alternativ.
Călătorie cu vaporul de croazieră.
La un moment dat vine o furtună iar vaporul se scufundă.
Au supraviețuit doar un iluzionist și unpapagal.
După câteva zile, plutind fiecare pe câte o scândură, papagalul zice:
- OK! Mă dau bătut. Unde e vaporul???
Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.
NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.
Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.