UAT Municipiul Dorohoi a răspuns „Prezent!” acțiunii „Let’s Do It, România!”

22 sept. 2025, Local
UAT Municipiul Dorohoi a răspuns „Prezent!” acțiunii „Let’s Do It, România!”

Primăria Municipiului Dorohoi împreună cu unitățile de învățământ din municipiu, reprezentate de elevi și cadre didactice, precum și reprezentanți ai altor instituții de stat, s-au alăturat și în acest an campaniei „LET’S DO IT, ROMÂNIA !”, în data de 20 septembrie 2025, efectuând o amplă campanie de ecologizare în cadrul acțiunii „Ziua de Curățenie Națională 2024”.

Activitatea s-a desfășurat începand cu ora 9:00, înregistrându-se un număr de aproximativ 1200 participanți care au colectat 226 de saci cu deșeuri (hârtie/metal, plastic/metal, sticlă), acesția fiind ridicați la finalul activității de operatorul de salubrizare, S.C. FRITEHNIC S.R.L.

„LET’S DO IT, ROMÂNIA !” este cel mai mare proiect de implicare socială din România, care își propune curățarea deșeurilor din arealele naturale într-o singură zi.

Vă mulțumim pentru implicarea voastră!

Sursa: DorohoiNews.ro

Galerie foto (12)