O femeie a ajuns la spital în urma unui accident produs între două mașini

3 ian. 2026, Local
O femeie a ajuns la spital în urma unui accident produs între două mașini

O persoană a avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident produs în seara zilei de vineri, 2 ianuarie 2026, în localitatea Ungureni. În eveniment au fost implicate două autoturisme. 

La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Stației Săveni, cu o autospecială de stingere și modul de descarcerare și un echipaj aparținând Serviciului Județean de Ambulanță Botoșani. 

Aceștia au constatat faptul că nu erau persoane încarcerate. O femeie a avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind preluată de echipajul SAJ și transportată la spital.

Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor și au deconectat bornele bateriilor.

Sursa: DorohoiNews.ro

Galerie foto (2)