Caz tragic la Dorohoi! O femeie a decedat după ce a căzut de la etajul trei al unui bloc

10 feb. 2026, Local
Caz tragic la Dorohoi! O femeie a decedat după ce a căzut de la etajul trei al unui bloc

Sfârșit tragic pentru o femeie în vârstă de 49 de ani, din municipiul Dorohoi. Aceasta a căzut în gol, de la etajul trei al blocului unde locuia, respectiv Aleea Victoriei din cartierul Victoria.

O ambulanță din cadrul SJA a ajuns la fața locului, urmată de un echipaj SMURD. Echipajul de ambulanță au preluat-o și au transportat-o la Spitalul Municipal „Academician Leon Dănăilă” Dorohoi.

Din păcate, cadrele medicale nu au reușit să o stabilizeze, rănile fiind extrem de grave. Aceasta a ajuns la spital în stop cardio-respirator, rsuscitată mai multe zeci de minute, în final fiind declarată decedată.

Deocamdată nu se știu circumstanțele în care s-a produs evenimentul, iar polițiștii au deschis dosar penal pentru ucidere din culpă.

Sursa: DorohoiNews.ro

Galerie foto (11)