ÎPS Teofan va participa la consfătuirea profesorilor de religie din Botoşani

7 sept. 2011, Local
ÎPS Teofan va participa la consfătuirea profesorilor de religie din Botoşani

ÎPS (Înalt Prea Sfinţitul) Mitropolit Teofan va fi prezent pe data de 7 septembrie 2011 la Consfătuirea profesorilor de Religie din judeţul Botoşani.

Întâlnirea va avea loc la Seminarul Teologic „Sf.Gheorghe” din municipiu, iar programul va fi alcătuit din Sf. Liturghie şi consfătuirea propriu-zisă. Sunt invitaţi la eveniment toţi preoţii sau profesorii care predau religia în fiecare unitate de învăţământ din judeţ. Participarea este obligatorie atât la consfătuire cât şi la slujbă. Acţiunile vor începe la ora 8.00 şi se vor încheia în jurul orei 12.00. (DorohoiNews.ro, Mădălina O.)

Autor: DorohoiNews.ro

Sursa: DorohoiNews.ro

inapoi la lista

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

0/200

Am fost informat(a) despre Politica de Confidentialitate si de Securitate a prelucrarii datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani si sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:

COMENTARII VIZITATORI (0)

Fii primul care adauga un comentariu!