Șoferi indisciplinați amendați de polițiștii locali din Dorohoi

4 mar. 2026, Local
Șoferi indisciplinați amendați de polițiștii locali din Dorohoi

În data de 03.03.2026, patrula auto a poliției locale a fost sesizată de un cetățean cu privire la faptul că două autovehicule circulă pe Pietonalul Grigore Ghica din municipiul Dorohoi. 

Contucătorii autovehiculelor au fost legitimați și sacționați contravențional cu amendă în sumă de 400 lei, în conformitate cu prevederile H.C.L. nr. 78/2016.

Sursa: dorohoinews.ro

Galerie foto (2)