Performanța se răsplătește: excursie pentru elevii merituoși ai comunei Ibănești! - FOTO

23 iun. 2026, Local
Performanța se răsplătește: excursie pentru elevii merituoși ai comunei Ibănești! - FOTO

Munca, seriozitatea și perseverența au fost răsplătite la final de an școlar pentru elevii din localitățile Ibănești și Dumbrăvița care au obținut rezultate foarte bune la învățătură. Ca semn de apreciere pentru efortul depus pe parcursul întregului an, primarul comunei Ibănești, Romică Magopeț, a organizat o excursie menită să răsplătească munca și dedicarea acestora.

Acțiunea a avut ca scop încurajarea performanței școlare și promovarea valorilor educației în rândul tinerilor din comunitate. Elevii au avut ocazia să petreacă o zi plină de experiențe frumoase, să descopere locuri noi și să se bucure de momente de relaxare alături de colegii și profesorii lor.

„Finalul anului școlar a adus o surpriză plăcută pentru elevii din Ibănești și Dumbrăvița care s-au remarcat prin rezultate foarte bune la învățătură și prin implicarea constantă în activitățile școlare. În semn de apreciere pentru efortul, disciplina și seriozitatea de care au dat dovadă pe parcursul anului, am continuat tradiția anilor precedenți și le-am oferit acestor copii minunați o excursie binemeritată. Îmi doresc ca acest gest să reprezinte o motivație pentru toți elevii comunității noastre și să transmită un mesaj clar: educația, implicarea și dorința de a reuși sunt valori pe care le susținem și le încurajăm. Suntem mândri de acești copii care prin rezultatele lor fac cinste familiilor, școlilor și întregii comunități ibăneștene. Copiii care învață și muncesc merită să fie apreciați! Rezultatele lor sunt dovada că perseverența și seriozitatea dau roade. Vacanță plăcută!” a adăugat primarul comunei Ibănești, Romică Magopeț

Galerie foto (9)