Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]

Consiliul Local Dorohoi_2

Consilierii dorohoieni, s-au întâlnit luni 7 noiembrie în ședința extraordinară unde au dezbătut cele opt proiecte aflate pe ordinea de zi.

Proiectul de hotărâre ce privește darea în folosință a Sălii Polivalente, a creat lungi discuții și după o oră de la începerea ședinței, consilierii dezbăteau același prim punct de pe ordinea de zi.

Aleșii locali au venit cu propuneri în cascadă referitoare la acest proiect, fiecare considerând că propunerea lui este cea mai bună, printre propuneri a fost și preluarea acestei săli de către SC Servicii Publice Locale Dorohoi, dar ținând cont că aceasta este o societate comercială și se urmărește ca această societate să nu înregistreze pierderi, s-a renunțat deocamdată această la această idee, ținând cont că SPL are în administrare Stadionul, Cimitirul și alte locații care nu aduc profit. Consilierii PDL, au propus și susținut ca Sala Polivalentă să ramână în administrarea primăriei, motivând că numai așa această sală poate fi administrată corespunzător.

Primarul Dorin Alexandrescu a intervenit declarând „În momentul de față, conform organigramei primăria municipiului Dorohoi, nu își poate permite să angajeze personal care să deservească această locație, datorită legii în vigoare care nu permite angajarea de personal suplimentar. Aceasta este cea mai viabilă soluție pentru a face funcțională această sală de sport”. Într-un final, proiectul s-a votat cu amendamentul ca Sala Polivalentă să fie dată în administrare deocamdată, pe o perioadă limitată până la 31 martie 2012. Programul sălii de sport va fi următorul, de luni până vineri între orele 8:00-14:00 va fi folosită de elevii Grupului Școlar Regina Maria, iar de la 14:00-22:00 și în weekend, va putea fi închiriată sau utilizată în derularea diferitelor competiții sportive organizate de municipalitate.

La punctul trei pe ordinea de zi consilierii au votat cu opt voturi pentru și unsprezece împotrivă, proiectul fiind respins. Punctul patru privind rectificarea bugetului local pentru anul 2011, a trecut cu unanimitate de voturi, iar la punctele cinci și șase de pe ordinea de zi, zece consileri au fost pentru, iar nouă s-au abținut. Punctele șapte și opt privind acordarea de facilitati personalului voluntar din Serviciul Voluntar pentru Situatii de Urgenta, organizat in subordinea Consiliului Local și cel privind aprobarea organigramei personalului Serviciului Voluntar pentru Situatii de Urgenta al Municipiul Dorohoi, au fost votate. (DorohoiNews.ro, Andrei B.)









Autor: DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro




DorohoiNews.ro



GALERIE FOTO

Consiliul Local Dorohoi_2
DorohoiNews.ro, 08-11-2011

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Am fost informat(a) despre Politica de Confidențialitate şi de Securitate a prelucrării datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani și sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:
- pentru ofertare comerciala
- pentru activitati promotionale: concursuri, reclame, publicitate
Security Code

COMENTARII VIZITATORI

10.11.2011 la 10:59

In tara orbilor, chiorul este imparat!... Altfel spus, sacul si petecul... Mi-e sila!

08.11.2011 la 22:51

Domnul Primar nu este dur cu ei le spune Doar Adevarul...

08.11.2011 la 22:46

nu consilierii conduc orasul ci dumneavoastra domnule primar asa ca mai punetile o frina si sa puna cu adevarat osul la treaba VA MULTUMESC DIN SUFLET DOMNULE PRIMAR CA ATI REUSIT SA PRIMITI FONDURI SI NE PUNETI CANALIZARE PE STRADA NOASTRA UN LUCRU MARE CE ALTII ANAITEA DUMNEVOASTRA NU AU FACUT O ASA DA PRIMAR AN DOROHOI SE CUNOASTE CA AVEM PRIMAR TINETI O TOT ASA ANINTE

08.11.2011 la 20:50

Tineti-o tot asa! Bravo, domnule Primar!Din pacate aveti un CL jalnic, cu oameni de 2 bani, cu exceptia catorva...stiu sa se dea smecheri pri oras ca deh...sunt consilieri...si cam atat! Gura mare, talente si ifose, dar lene, putoare si prostie!!!!!!!!!!!!

08.11.2011 la 20:41

SI Madam F...omniprezenta.........incurca tot!

08.11.2011 la 16:37

Asa domn` primar fi dur ca se urca consilierii in cap ,potzi sa dai si cu pumnul in masa sa-i vezi ce fug consilierii ca potarnichile pe sub mese ,ei asa in haita is tari ca altfel luati unu cate unu nu-s in stare sa miste un pai in oras

08.11.2011 la 13:34

asa e aveti foarte mare dreptate domnule primar..imi place cand sunteti asa dur,asa si trebuie ca daca nu va calca lumea in picioare

08.11.2011 la 09:09

Corect! Daca nu-i cap de unde legi?

08.11.2011 la 08:37

Unde nu-i cap, vai de căciulă.

Publicitate



Panoramic Travel Botosani

BANCUL ZILEI !


DorohoiNews.ro


Profesoara: Copii, dați-mi exemplu de o pasăre zburătoare!
Alina: Condorul, doamna.
Profesoara: Bravo! Ce e tatăl tău?
Alina: Avocat!
Profesoara: Ați văzut, copii, un copil de avocat ce știe?
Gigel: Vulturul, doamna.
Profesoara: Bravo! Ce e tatăl tău?
Gigel: Om de afaceri!
Profesoara: Ați văzut, copii…
Ionel: Crocodilul, doamna.
Profesoara: Cum e posibil să spui așa o prostie, cum să zboare crocodilul? Ce e tatăl tău?
Ionel: Procuror DNA!
Profesoara: Copii, zboară și crocodilul. Mai jos, dar zboară și el!



DOROHOI NEWS - Primim la redacție

DorohoiNews.ro






PARTENERI - AJOFM BOTOSANI

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

ZiareBotosani.ro

POLIȚIA LOCALĂ DOROHOI

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Dorohoi News

DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro



UMANITAR

DorohoiNews.ro

Donatii online prin contul PAYPAL…



DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro



PUBLICITATE


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Ecomed Dorohoi

DorohoiNews.ro

Ultimele anunturi

Cu profundă tristețe, familia anunță trecerea în neființă a celei ce a fost învățătoarea Lionte Aurelia

Cu profundă tristețe, familia anunță trecerea în neființă a celei ce a fost învățătoarea Lionte Aurelia
Cu profundă durere, anunțăm trecerea în neființă a mamei și bunicii noastre, Lionte Aurelia. ...

Fabrică de lactate angajează muncitori (femei)

Fabrică de lactate angajează muncitori (femei)
Fabrică de lactate din Pascari, comuna Șendriceni, angajează muncitori (femei). Relații la telefon: ...

SC din Dorohoi angajează muncitori calificați în construcție și mecanic auto

SC din Dorohoi angajează muncitori calificați în construcție și mecanic auto
Societate Comercială din Dorohoi angajează muncitori calificați în construcție și mecanic ...

SC angajează o persoană pentru vulcanizare

SC angajează o persoană pentru vulcanizare
Societate Comercială angajează o persoană pentru vulcanizare. Experiența în domeniu constituie ...

BAMBOO angajează supraveghetoare sală jocuri

BAMBOO angajează supraveghetoare sală jocuri
BAMBOO angajează supraveghetoare sală jocuri! Oferim și cerem seriozitate maximă! Salariul motivant, ...

Vând Peugeot 307 urgent

Vând Peugeot 307 urgent
Peugeot 307,1600 cmc, 2002 an fabricație, gri, cutie viteze automata

Vând bicicletă fitness

Vând bicicletă fitness
De vanzare bicicleta fitness, mai multe detalii la telefon 0773369687

Angajăm lucrător comercial - farmacie

Angajăm lucrător comercial - farmacie
Angajăm lucrător comercial - farmacie, minim diploma bacalaureat. Mai multe detalii la telefon: 0231610140 ...

Vând apartament cu două camere (Bulevardul Victoriei)

Vând apartament cu două camere (Bulevardul Victoriei)
Vând apartament cu 2 camere, etaj 3 din patru, la soare, între pereti, loc de parcare, zona ...

Vând turbojet Bosh

Vând turbojet Bosh
Vand turbojet Bosch GHP 5-55 Professional dispozitiv spălare cu presiune. În poziţie verticală ...

PARTENERI

DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro