Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]

felicitarea

În mod sigur, fiecare dintre voi are cel puțin o cunoștiință, un prieten sau o prietenă purtând numele de Andrei sau Andreea.

Cu această ocazie, redacția Dorohoi News, transmite un mesaj lui Andrei și Andreea.

„E o zi când sufletul învinge orice urmă de tristețe, când tot ce a fost greu ți se pare ușor. Este ziua ta! La Multi Ani, Andrei/Andreea să ne trăiești!”
(DorohoiNews.ro)


Autor: DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Diet Club BT





GALERIE FOTO

felicitarea
DorohoiNews.ro, 30-11-2011
17Local

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Am fost informat(a) despre Politica de Confidențialitate şi de Securitate a prelucrării datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani și sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:
- pentru ofertare comerciala
- pentru activitati promotionale: concursuri, reclame, publicitate
Security Code

COMENTARII VIZITATORI

30.11.2011 la 20:47

La multi ani, Andrei B.! Iti dorim tot binele din lume alaturi de cei dragi!

30.11.2011 la 20:34

am aflat ce inseamna d.p.d.v.etimologic Andrei si Carp...dar care este etimologia numelui Birta?...oricum salutari lui Andrei Birta si LA MULTI ANI

30.11.2011 la 20:21

Andrei Carp .....un nume frumos,un nume istoric.Putini stiu ca numele Carp este bimilenar...carpii erau un trib dacic care traia in Moldova,de la muntii Carpati(de aici si numele Carp}pana la Nistru,cele mai multe situri arheologice gasindu-se in partea de N-E a zonei.Cuceriti de romani in anii 101-102 si 105 -106,,ei faceau parte din asa-zisii daci liberi,extraprovinciali,fiind considerati de romani unul din cele mai mari pericole datorita vitejiei lor...se pare ca ei au cucerit o parte din provinciile Dunarii de Jos dupa retragerea Aureliana.Prezenta carpilor,ca daci liberi este constanta la est de Carpati,pe toata perioada de dominatie romana in Dacia,unde au creat cultura Poenesti- Zvorastea.Acest nume -CARP-apare mai ales in zona Ibanesti...de unde sunt de fapt si bunicii lui Andrei.Din punct de vedere etimologic ANDREI provine din grecescul "andrus"ce inseamna razboinic.Iata un nume profund istoric ANDREI CARP...LA multi ani ,de ziua numelui!

30.11.2011 la 19:55

domnule ANDREI BIRTA DE ZIUA ONOMASTICĂ ÎŢI DORESC TOT CE ESTE MAI BUN ŞI FRUMOS , MULTĂ FERICIRE, SĂNĂTATE, REALIZAREA TUTUROR VISELOR ŞI DORINŢELOR TALE TINEREŞTI, PRECUM ŞI LA MULŢI ANI!.

30.11.2011 la 18:46

pentru Andrei Carp zis si Andreutu urari de bine fericire alaturi de intreaga familie spor in toate ,succesuri la facultate si sa ne invite cat mai curand la nunta

30.11.2011 la 18:13

La mulţi ani Andrei Birta! :)

30.11.2011 la 13:37

Filiala Municipală PRM Dorohoi urează domnului deputat Andrei Dolineaschi, de ziua numelui, multă sănătate, bucurii, succes la alegerile parlamentare și locale din 2012, alături de un respectuos La Mulți Ani! Cu stimă, președintele PRM Dorohoi, Ioan Muha.

30.11.2011 la 11:45

La multi ani pt Andrei Birta! Iti dorim multa sanatate,succes in tot ce faci si Sf Andrei sa te ocroteasca.

30.11.2011 la 10:20

La multi ani Andrei...fie ca momentele minunate sa te insoteasca pretutindeni! Mult noroc in calea aleasa!o zi cat mai reusita!

30.11.2011 la 10:03

LA MULTI ANI Andrei Birta de ziua numelui.Fam. Vieriu.

30.11.2011 la 09:32

Să ai o zi specială, Iubitule, plină de momente ”zâmbărețe” și multe urări frumoase... Îmi pare rău că nu sunt lângă tine, să sărbătorim :(

30.11.2011 la 09:13

La multi ani Andrei Birta! Numai de bucurii si impliniri iti doresc sa ai parte!

30.11.2011 la 08:42

La Multi Ani,Hazgan Andrei...sanatate,fericire ...

30.11.2011 la 07:37

la multi ani pt ANDREI SANDU

30.11.2011 la 07:34

De ziua numelui, mamaia si tataia iti ureaza tot binele din lume. Te iubim, la multi ani

30.11.2011 la 06:56

La Multi Ani domnule deputat Andrei Dolineaschi. Multa sanatate, putere de munca si tot ce va doriti, bunul Dumnezeu sa va ajute. Dumneavoastra sunteti speranta dorohoienilor.

30.11.2011 la 06:35

Felicitări dragul meu Andrei, cu ocazia aceastei zile. Îți urez să fii mereu sănătos, energic și plin de bucurie. Așa cum soarele luminează pentru toată omenirea, așa și tu luminezi viața mea!

La Multi Ani Andrei Birta – redactor Dorohoi News

Publicitate



PUBLICITATE

Diet Club BT

Ecomed Dorohoi

PUBLICITATE

Info Turism Dorohoi

PUBLICITATE

CMC

PUBLICITATE

PRO Casa DOROHOI

PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

PUBLICITATE

Dealu Morii



PUBLICITATE

Basota Pomirla

PARTENERI

Dorohoi News

PUBLICITATE

Depozitul UNU

CAMPANIE

Donare sange

PUBLICITATE

Decco Dorohoi

ZiareBotosani.ro

PARTENERI

Artificii Dorohoi

EVENIMENTE


Cine Globe



Uvertura

ZiareBotosani.ro

PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

FACEBOOK


PARTENERI

ZiareBotosani.ro

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

ANUNTURI



DorohoiNews.ro

Ultimele anunturi

Tim-Milk angajează șofer

Tim-Milk angajează șofer
SC Tim-Milk SRL angajează șofer. Relații la telefon: 0765214892

SC din Dorohoi angajează operator PC

SC din Dorohoi angajează operator PC
Societate Comercială din Dorohoi angajează operator PC - depozit materiale. Relații la numărul de ...

SC angajează reprezentant vânzări Orange

SC angajează reprezentant vânzări Orange
Societate comercială din Dorohoi angajează reprezentant vânzări Orange. CV-urile se trimit la ...

BAMBOO angajează supraveghetoare sală jocuri (Locație nouă în Dorohoi)

BAMBOO angajează supraveghetoare sală jocuri (Locație nouă în Dorohoi)
BAMBOO angajează supraveghetoare sală jocuri, locație nouă în Dorohoi. Oferim și cerem seriozitate ...

Portofel găsit în Dorohoi

Portofel găsit în Dorohoi
Poliția Locală Dorohoi anunță faptul că a fost sesizată de un cetățean referitor la faptul că ...

Vând teren intravilan în Dorohoi

Vând teren intravilan în Dorohoi
In Dorohoi este de vanzare un teren, intravilan, 2000 mp, situat pe str. Dumbrava Rosie linga fosta autobaza ...

Vând apartament 2 camere decomandat!

Vând apartament 2 camere decomandat!
Vand apartament 2 camere decomandat pe strada Aleea Visinului nr 3 , bl. N13 . Apartamentul se afla la ...

Mesaj de condoleanțe din partea Consiliului Local Ibănești

Mesaj de condoleanțe din partea Consiliului Local Ibănești
Consiliul Local al comunei Ibănești este alături de primarul comunei, Romică Magopeț, în aceste ...

Condoleanțe din partea colectivului primăriei pentru primarul Comunei Ibănești

Condoleanțe din partea colectivului primăriei pentru primarul Comunei Ibănești