Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]

curatare_zapada

Locuitorii municipiului Dorohoi sunt invitaţi de primarul Dorin Alexandrescu să dea dovadă de spirit civic şi să cureţe zăpada şi gheaţa din faţa caselor şi a firmelor pe care le deţin.

Din cauza ninsorii, care a căzut aproape neîncetat în ultima perioadă, utilajele şi echipele de deszăpezire nu au reușit să facă faţă să îndepărteze zăpada din toate locurile şi este nevoie ca şi locatarii să intervină pe trotuarele şi aleile din zona locuinţelor şi a firmelor, astfel încât circulaţia pietonilor să se desfăşoare fără probleme.

„Fac apel la dorohoieni, având în vedere cantitatea mare de zăpadă depusă în ultimele zile, să participe activ la îndepărtarea zăpezii și a gheții acolo unde își desfășoară activitatea, la firme sau în zonele de locuit, dar și zonele riverane proprietăților lor. Până în acest moment apreciez ca fiind una bună acțiunea de deszăpezire neavând semnale că ar fi situații deosebite în municipiul Dorohoi.”, a declarat pentru Dorohoi News, Dorin Alexandrescu, primarul municipiului Dorohoi. (Andrei B.)

Autor: DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

 

Dacă v-a plăcut acest articol, alăturați-vă, cu un simplu „Like”, comunității noastre de cititori de pe pagina de Facebook.

 

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro




DorohoiNews.ro



GALERIE FOTO

curatare_zapada
DorohoiNews.ro, 31-01-2014

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Am fost informat(a) despre Politica de Confidențialitate şi de Securitate a prelucrării datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani și sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:
- pentru ofertare comerciala
- pentru activitati promotionale: concursuri, reclame, publicitate
Security Code

COMENTARII VIZITATORI

31.01.2014 la 17:24

Esti prost, rau de tot. Tot ce au scris ceilalati este strict legat de ZAPADA!!!!!!!!!!!! De trotuarele, strazile, etc, care nu au nici o treaba cu institutiile, magazinele sau blocurile de proprietari, trebuie sa se ocupe primaria. Tu traiesti de pomana daca asa gandesti.

31.01.2014 la 15:12

In Plevna se pare ca deszapezirea se face pe relatii. Daca ala de pe utilaj are un cumatru/prieten/cunostinta intr-un anume bloc, curata cu simt de raspundere...debarasand zapada in parcarea blocului vecin. Unde nu este loc, basculeaza zapada peste gardul viu - gard plantat si curatat de locatari, nu de Primarie.

31.01.2014 la 15:01

da nu vreti sa vina primaru sau cineva de la primarie sa va duca gunoiul???sa va spele vasele,hainele, ce sa mai sa va faca totate muncile casnice....eu nu stiu ce tupeu au unii tot sa ceara de la primarie...s-au invatat cu pomana si sa munceasca altii pt ei....RUSINEEE!!!!!!!!!!

31.01.2014 la 12:03

si apelul catre cei care trebuie sa curete trotuarele, cine il face? Ei nu au primar?

31.01.2014 la 11:07

Am sa curat zapada tot asa cum ai curatat si tu strada pana la blocul unde locuiesc

31.01.2014 la 09:27

Ar trebui ca toti cei de la ultimul etaj al unui bloc sa fie amendati daca nu-si dau turturii singuri jos. Chiar este asa de greu sa deschizi geamul si nu o coada de matura, mop sa dai turturii. Nu cred ca va trebuie pregatiri speciale pentru acest lucru. Inteleg, sunt locuri unde nu se poate ajunge de pe geam si atunci chemati autoritatile dar daca puteti ajunge de ce nu dati singuri turturii jos? Propun sa se dea amenzi ca romanul nu stie de buna vorba ci doar daca-l strangi putin la buzunar.

31.01.2014 la 09:12

vre-ti sa vie primaria pentru a le da jos

31.01.2014 la 07:52

ATENȚIE ! La blocul turn cad țurțuri...

Publicitate



Panoramic Travel Botosani

BANCUL ZILEI !


DorohoiNews.ro


Doi prieteni stau de vorbă:
- Ce mai faci?
- Uite, m-a lăsat nevasta pentru cel mai bun prieten.
- Credeam că eu sunt cel mai bun prieten al tău…
- Acum e el…



DOROHOI NEWS - Primim la redacție

DorohoiNews.ro






PARTENERI - AJOFM BOTOSANI

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

ZiareBotosani.ro

POLIȚIA LOCALĂ DOROHOI

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Dorohoi News

DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro



UMANITAR

DorohoiNews.ro

Donatii online prin contul PAYPAL…



DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro



PUBLICITATE


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Ecomed Dorohoi

DorohoiNews.ro

Ultimele anunturi

Texty Garments Dorohoi angajează paznic

Texty Garments Dorohoi angajează paznic
SC TEXTY GARMENTS DOROHOI angajeaza paznic (cu atestat)! Mai multe detalii la nr de telefon 0743754299 

SC cu profil agricol din Dorohoi angajează șoferi profesioniști

SC cu profil agricol din Dorohoi angajează șoferi profesioniști
Societate comercială cu profil agricol din Dorohoi angajează șoferi profesioniști pentru TIR cu benă ...

SC din Dorohoi angajează muncitori calificați în construcție și un muncitor necalificat

SC din Dorohoi angajează muncitori calificați în construcție și un muncitor necalificat
Societate comercială din Dorohoi angajează muncitori calificați în construcție și un muncitor ...

DANIVAS solicită revizuirea autorizației de mediu pentru obiectivul „Secție debitare material lemnos și fabricare peleți ...

DANIVAS solicită revizuirea autorizației de mediu pentru obiectivul „Secție debitare material lemnos și fabricare peleți și brichete”
SC DANIVAS SRL solicită revizuirea autorizației de mediu pentru obiectivul SECȚIE DEBITARE MATERIAL ...

Ofer spre închiriere apartament cu două camere

Ofer spre închiriere apartament cu două camere
Ofer spre inchiriere apartament cu doua camere decomandate,in Dorohoi,str.Duzilor. Relatii la telefon ...

Vând teren intravilan

Vând teren intravilan
Vând 1500 mp teren intravilan in centrul satului Popeni la 10 minute de Dorohoi.Pe teren este o ...

Teren de vânzare

Teren de vânzare
Vând teren intravilan în suprafață de 9450 mp , situat în localitatea Iezer , comuna ...

Sincere condoleanțe pentru pierderea MAMEI

Sincere condoleanțe pentru pierderea MAMEI
Suntem alături de colegul nostru, Cernușcă Ruben-Beniamin, la trecerea în nefiinţă a mamei ...

Ofer spre închiriere apartament cu două camere

Ofer spre închiriere apartament cu două camere
Dau spre închiriere, apartament cu 2 camere, 47 mp, situat în Calea Plevnei, etaj 3, mobilat ...

Închiriez apartament 2 camere, Dorohoi in zona Școlii nr. 8

Închiriez apartament 2 camere, Dorohoi in zona Școlii nr. 8
Apartamentul spre închiriere este mobilat complet, cu două camere, decomandat. Este în apropiere ...

PARTENERI

DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro