Minoră ajunsă la Spitalul Municipal Dorohoi în urma unui accident produs la Smârdan - FOTO

31 mai 2016, Local
Minoră ajunsă la Spitalul Municipal Dorohoi în urma unui accident produs la Smârdan - FOTO

Accident de circulație produs marți, 31 mai 2016, în jurul orei 15:30, pe drumul național 29A, în satul Smârdan, comuna Suharău.

Din primele cercetări se pare că un autoturism se deplasa pe drumul național 29A, iar în localitatea Smârdan a surprins și accidentat o tânără care s-a angajat în traversarea străzii.

„Fata respectivă a traversat strada fără să se asigure. O mașină care circula regulamentar a frânat însă impactul nu a putut fi evitat.”, a declarat pentru Dorohoi News, Emanuel M., un martor al accidentului.

Cristina C., în vârstă de 16 ani, din comuna George Enescu, elevă la Școala „Sf. Andrei” din Smârdan, a fost accidentată și ulterior preluată de o ambulanță și transportată la Spitalul Municipal Dorohoi.

„La noi a sosit o fată de 16 ani care era victima unui accident de circulație. S-au făcut procedurile necesare pentru acordarea primului ajutor și apoi a fost transferată la Botoșani pentru îngrijiri medicale de specialitate.”, a declarat pentru Dorohoi News, dr. Ștefan Sabău, medicul de gardă al secției de chirurgie din cadrul Spitalului Municipal Dorohoi. (Andrei B.)

Autor: DorohoiNews.ro

Sursa: DorohoiNews.ro

Galerie foto (5)