Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]

regele-inghetatei-din-suceava

Vasile Armenean, unul dintre cei mai bogaţi moldoveni, a hotărât, după ani buni de cumpătare, că e momentul să deschidă punga cu bani, că doar o dată i se mărită fata! Prin urmare, toare rudele şi prietenii vor fi îmbarcaţi azi într-o cursă VIP pe aeroportul din Suceava şi transportaţi până în strălucitorul Monte Carlo, unde Beatrice Armenean îşi va uni destinul cu alesul inimii ei.

Până acum, suceveanul Vasile Armenean, poreclit "regele îngheţatei" şi a cărui avere este estimată la 19 milioane de euro, s-a arătat extrem de modest. Nu a făcut niciun exces şi nu s-a împăunat cu banii lui, ca alţii. Ca dovadă, stă la bloc şi nu într-o vilă, nu se rupe în figuri cu maşini de lux şi nu este un personaj monden. Acum, însă, are ocazia să arate că nu degeaba figurează în topul celor mai avuţi români. Fiica sa, la care ţine ca la ochii din cap, se mărită, aşa că i-a planificat o nuntă de vis la Monte Carlo. Beatrice - de la numele căreia vine, de altfel, şi numele Betty Ice - are doar 22 de ani şi a decis să îşi lege destinul de iubitul ei, care este cu doar un an mai mare decât ea. Rudele milionarului Vasile Armenean spun pe la colţuri că mirele nu ar fi tocmai perechea potrivită pentru Beatrice şi îl descriu drept un "pierde-vară". Dar, când vine vorba de fericirea fiicei sale, aceste detalii nu contează pentru

Vasile Armenean.
Astăzi, toate neamurile vor fi îmbarcate într-o cursă charter care va pleca de pe aeroportul Suceava şi va ateriza tocmai în însoritul Monte Carlo. Acolo, oaspeţii au la dispoziţie o zi pentru a-şi clăti ochii prin celebra zonă frecventată de obicei de staruri internaţionale şi abia duminică va avea loc petrecerea de nuntă. Cum afacerile merg ca unse, Armenean nu se zgârceşte şi îşi mai ţine oaspeţii cazaţi încă o zi, pentru a se odihni după chef şi abia după aceea revin în banalul cartier sucevean Burdujeni.

A pornit de jos
Vasile Armenean a ridicat afacerea de unul singur. A plecat din ţară la 18 ani şi, după ce a lucrat într-o fabrică de ochelari de soare din Austria, a ajuns la una de făcut îngheţată. A învăţat cum se face totul şi şi-a propus să facă şi el asta, dar la noi. A început cu o tonetă plasată în centrul Sucevei, unde vindea îngheţată la cornet, şi a ajuns, astăzi, la o afacere care rulează 22 de milioane de euro pe an. Fabrica sa produce zilnic o sută de tone de îngheţată. Ca totul să meargă strună, Vasile Armenean a muncit alături de angajaţi, stând în fabrică de dimineaţa până seara. Sursa: cancan.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro




DorohoiNews.ro



GALERIE FOTO

regele-inghetatei-din-suceava
DorohoiNews.ro, 25-08-2012

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Am fost informat(a) despre Politica de Confidențialitate şi de Securitate a prelucrării datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani și sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:
- pentru ofertare comerciala
- pentru activitati promotionale: concursuri, reclame, publicitate
Security Code

COMENTARII VIZITATORI

27.08.2012 la 12:50

felicitari lui si celorlalti suceveni care isi vad de lungul nasului si nu se uita in ograda vecinului si repede cu para la politie, primarie, etc. cum scoate unul capul mai sus cum isi ia lopata in cap. rusine noua dorohoieni si botosaneni ca nu stim sa ne ajutam.

26.08.2012 la 09:32

asta om de succes ;)

Publicitate



Panoramic Travel Botosani

BANCUL ZILEI !


DorohoiNews.ro


- O cafea, vă rog!
- Normală?
- Nu! Să mi-o faceți vă rog, un pic mai zăpăcită, așa ca mine, să am cu cine râde!



DOROHOI NEWS - Primim la redacție

DorohoiNews.ro






PARTENERI - AJOFM BOTOSANI

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

ZiareBotosani.ro

POLIȚIA LOCALĂ DOROHOI

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Dorohoi News

DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro



UMANITAR

DorohoiNews.ro

Donatii online prin contul PAYPAL…



DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro



PUBLICITATE


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Ecomed Dorohoi

DorohoiNews.ro

Ultimele anunturi

Texty Garments Dorohoi își mărește echipa și angajează

Texty Garments Dorohoi își mărește echipa și angajează
SC Texty Garments Dorohoi - partener ATL GROUP ITALIA (producător canapele și fotolii pentru piața ...

Vânzare / Închiriere Terenuri și Clădiri – Oportunitate Investiție

Vânzare / Închiriere Terenuri și Clădiri – Oportunitate Investiție
Vând și închiriez terenuri pentru casă și terenuri agricole, potrivite pentru construcții ...

SC angajează contabil pentru contabilitate primară

SC angajează contabil pentru contabilitate primară
Societate Comercială angajează contabil pentru contabilitate primară. Număr contact: 0751201821

SC GENERAL CONCEPT SOLUTIONS GEOEST SRL solicită emiterea autorizației de mediu

SC GENERAL CONCEPT SOLUTIONS GEOEST SRL solicită emiterea autorizației de mediu
SC GENERAL CONCEPT SOLUTIONS GEOEST SRL solicită emiterea autorizației de mediu pentru obiectivul UNITATE ...

Vând teren intravilan pentru casă

Vând teren intravilan pentru casă
Vând teren intravilan, intabulat, ca și suprafață - 15.000 mp Terenul dispune de următoarele ...

Vând apartament cu 3 camere

Vând apartament cu 3 camere
Vând apartament 3 camere, 64 m2, decomandat, construit din cărămidă, parter(fără infiltrație ...

Colectivul CONTED Dorohoi transmite Sincere condoleanțe!

Colectivul CONTED Dorohoi transmite Sincere condoleanțe!
Colectivul SC CONTED SA Dorohoi adresează sincere condoleanțe colegei noastre Gabriela Popușoi, în ...

Ofer spre închiriere apartament în Dorohoi

Ofer spre închiriere apartament în Dorohoi
Inchiriez apartament cu 3 camere partier proaspat varuit si partial mobilat in calea plevnei. 00306947237652. ...

Fundație umanitară angajează îngrijitor clădiri

Fundație umanitară angajează îngrijitor clădiri
Fundația Matthew's House cu sediul în Dersca angajează îngrijitor clădiri cu cunoștințe ...

Vând apartament cu 3 camere ultracentral

Vând apartament cu 3 camere ultracentral
Vând apartament cu 3 camere decomandat, recent renovat, partial mobilat, situat ultracentral, 80 ...

PARTENERI

DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro