Spaimă teribilă pentru un șofer de 45 de ani din Bistrița-Năsăud, care a intrat cu mașina într-o bară metalică de pe marginea drumului. Bara i-a străpuns autoturismul în partea dreaptă și a ieșit prin lunetă.
Ghinionistul era singur în mașină și spune că a încercat să se ferească de o mașină care venea din direcția opusă și ar fi ajuns pe sensul său. Așa că a tras de volan și a intrat direct în parapet. Șoferul a fost testat cu etilotestul, iar rezultatele au indicat că acesta nu a consumat alcool.
Polițiștii au transmis că în acest caz nu au deschis un dosar penal.



















