Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]

poza Budai

Vicepreședintele Camerei Deputaților, social-democratul Marius Budăi a anunțat astăzi că Guvernul Dreptei Unite, noul CDR, nu s-a preocupat deloc de respectarea termenelor legale și a procedurilor realizate de PSD pentru refacerea celor două mari proiecte de infrastructură rutieră din județul Botoșani, drumurile Botoșani-Târgu Frumos și Botoșani-Ștefănești.

„PNL nu e în stare nici măcar să finalizeze ce a lăsat PSD la cheie pentru începerea execuției lucrărilor pentru modernizarea DN 28 Botoșani-Târgu Frumos și DN 29 D Botoșani-Ștefănești. Cu fiecare zi de guvernare a Dreptei se înmulțesc țepele date românilor. A trecut mai mult de un an de guvernare liberală, 8 luni de când s-a semnat contractul pentru asfaltarea drumului Botoșani-Târgu Frumos, a fost depășit termenul de proiectare și de începere a construcției. Liderii PNL continuă să mintă și să promită la fel cum au făcut cu tăierile de salarii la profesori, cu amputările de pensii la vârstnici, cu omisiunea primelor pentru medici, cu reducerea alocațiilor pentru copii, cu instalarea politrucilor la conducerea școlilor, cu ordonanțele pe justiție. Toate acestea erau negate înainte de alegerile din 6 decembrie, dar iată că la o lună distanță, a început să fie pus în practică tot programul de austeritate al guvernării PNL-USR-PLUS-UDMR. Guvernul Orban sau Guvernul Cîțu, aceeași mizerie!”, a declarat Marius Budăi.

PSD, înainte să plece de la guvernare în octombrie 2019 a lăsat la cheie toate procedurile pentru începerea contractării celor două mari proiecte de infrastructură rutieră din județul Botoșani, drumurile Botoșani-Târgu Frumos și Botoșani-Ștefănești. Toate etapele privind aprobările de indicatori tehnico-economici, documentații și bugetarea sumelor au fost adoptate de PSD, urmând ca guvernarea PNL, care a preluat puterea, să semneze contractele și să dea ordinul de începere a lucrărilor. În prezent nu au fost executate niciun fel de lucrări pe cele două drumuri naționale care traversează județul Botoșani. Miniștrii PNL nu au făcut nimic altceva decât să semneze documentația lăsată de social democrați, fără însă a se vedea ceva concret în teren.

„Dacă PSD revenea la guvernare, așa cum au decis botoșănenii și toți românii care au dat cele mai multe voturi pentru partidul nostru, refacerea drumurilor Botoșani-Târgu Frumos și Botoșani-Ștefănești ar fi început deja. PSD a demonstrat cu drumul Botoșani-Suceava că se pot realiza lucrări importante de infrastructură într-un timp scurt și de bună calitate. În schimb, liberalii de peste un an de zile, se laudă cu proiectele, programele și investițiile inițiate și aprobate de guvernarea PSD, pe care și le asumă ca realizări personale fără niciun fel de rușine. Liberalii alături de colegii lor de la USR-PLUS și UDMR dau românilor țepe după țepe”, a completat deputatul PSD Botoșani.

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro




DorohoiNews.ro



GALERIE FOTO

poza Budai
DorohoiNews.ro, 14-01-2021

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Am fost informat(a) despre Politica de Confidențialitate şi de Securitate a prelucrării datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani și sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:
- pentru ofertare comerciala
- pentru activitati promotionale: concursuri, reclame, publicitate
Security Code

COMENTARII VIZITATORI

Fii primul care comenteaza!

Publicitate



Panoramic Travel Botosani

BANCUL ZILEI !


DorohoiNews.ro


- Dați-mi și mie două pahare cu vin!
Fata de la bar întreabă:
- La 2 lei?
- Nu... uitându-se către prietenul său... La doi bețivani!!



DOROHOI NEWS - Primim la redacție

DorohoiNews.ro






PARTENERI - AJOFM BOTOSANI

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

ZiareBotosani.ro

POLIȚIA LOCALĂ DOROHOI

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Dorohoi News

DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro


PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro



UMANITAR

DorohoiNews.ro

Donatii online prin contul PAYPAL…



DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro



PUBLICITATE


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

Ecomed Dorohoi

DorohoiNews.ro

Ultimele anunturi

Vând teren

Vând teren
Vand teren loc de casa intravilan Pascari terenul dispune de toate utilitatile pret avatajos.Relati la ...

Vând apartament în zonă centrală

Vând apartament în zonă centrală
Vând apartament 2 camere, 48 mp, str. GRIGORE GHICA -în fața liceului-, scara din mijloc. ...

SC angajează muncitori calificați și necalificați în domeniul CONSTRUCȚII și SERVICII FUNERARE

SC angajează muncitori calificați și necalificați în domeniul CONSTRUCȚII și SERVICII FUNERARE
SC BENCHEA AGROFERM SRL angajează muncitori calificați și necalificați în domeniul CONSTRUCȚII ...

Caut loc de muncă!

Caut loc de muncă!
Bună ziua! Caut loc de muncă, orice domeniu! Permis categoria B,C. Am experiență pe 3,5 tone tur ...

Vând garsonieră la bazar, fața la soare

Vând garsonieră la bazar, fața la soare
Vand garsoniera pe strada Zadurovici, nr. 2, etaj III, ap.40, cu fata spre bazar, Garsoniera nua are ...

Sincere condoleanțe din partea colegilor biroului economic al S.C. Conted S.A!

Sincere condoleanțe din partea colegilor biroului economic al S.C. Conted S.A!
Biroului economic al S.C. Conted S.A. este alături de colega lor Bulmagă Daniela în aceste momente ...

Caut de lucru...

Caut de lucru...
Numărul meu de tel. 0748944498. Caut de lucru: pot face cumpărături, pot duce copilul la școală ...

Ofer spre închiriere garsonieră în zona centrală

Ofer spre închiriere garsonieră în zona centrală
Ofer spre închiriere garsonieră în zona centrală a orașului Dorohoi, pe perioadă îndelungată. ...

SC angajează persoană cu experiență în achiziții și relații de parteneriat cu producători și furnizori

SC angajează persoană cu experiență în achiziții și relații de parteneriat cu producători și furnizori
Societate Comercială din Dorohoi angajează persoană cu experiență în achiziții și relații ...

Vând teren intravilan, zona Viilor

Vând teren intravilan, zona Viilor
Vând teren intravilan,1900 mp, situat pe str. Viilor. Zona dispune de toate utilitățile (electicitate, ...

PARTENERI

DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro