Legea privind alegerea primarilor într-un singur tur, adoptată pe articole

31 mai 2011, Politic
 Legea privind alegerea primarilor într-un singur tur, adoptată pe articole

Deputaţii au adoptat, luni, pe articole, propunerea legislativă potrivit căreia primarii vor fi aleşi într-un singur tur de scrutin, cu excepţia situaţiilor de balotaj, votul final urmând să fie dat marţi.

Reprezentanţii opoziţiei au criticat acest proiect de lege semnat de mai mulţi parlamentari PDL şi PSD şi au precizat că vor vota împotrivă. (DorohoiNews.ro)
 

Sursa: DorohoiNews.ro