Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]
Cu toate că mămăliga este considerată o mâncare ușor de preparat, există un secret care îi dă gustul perfect.
Pe unele pungi de mălai din comerț scrie că este de ajuns să fierbi mămăliga timp de 5-10 minute, însă se spune că aceasta treuie fiartă circa 45 de minute ca să iasă bună. În plus, ar trebui fiartă la foc foarte mic.
De asemenea, gustul ei va fi special dacă înainte să oprești focul adaugi un cub de unt în ea. Dacă o prepari cu lapte în loc de apă, va fi absolut delicioasă, mai spun unele rețete. Sursa: realitatea.net
Judecatorul întreabă martorul la proces:
- La ce distanță v-ați aflat de locul accidentului?
- La 6 metri și 75 de centimetri.
- Si cum de știți așa de exact?
- Când am văzut accidentul, mi-am dat seama pe loc că voi fi intrebat la proces de vreun tâmpit și am măsurat...
Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.
NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.
Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.