Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]
Ingrediente:
1 pâine de casă
1 brânză reblochon
1 linguri de crème fraiche (+/-)
piper
sare
100 gr bacon (+/-)
1/2 ceapă
Mod de Preparare: Începeți prin a curăța ceapa și a o tăia în felii subțiri. Se rumenește baconul într-o tigaie încinsă. Când grăsimea s-a topit, se adaugă ceapa și se călește. Se amestecă smântâna cu sare și piper. Se taie brânza Reblochon în felii. Se așază pâinea pe o tavă de copt tapetată cu hârtie de copt. Se taie partea de sus a pâinii cât mai adânc posibil pentru a o umple. Se ung golurile din pâine cu cremă. Se adaugă feliile de brânză Reblochon în goluri. În final, se întinde uniform peste pâine amestecul de ceapă și bacon fiert. Coaceți timp de 10 minute la 200°C. Și acum este gata!
Interviu de angajare în viitor:
- Am două facultați, zice candidatul.
- Da, nu-i rău deloc, dar Bacalaureatul l-ați luat?
Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.
NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.
Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.