Revelionul pensionarilor organizat de CJ la Dorohoi și Botoșani ar putea fi sponsorizat de PNL

11 ian. 2014, Social
Revelionul pensionarilor organizat de CJ la Dorohoi și Botoșani ar putea fi sponsorizat de PNL

Revelionul pensionarilor care a fost promis de Consiliul Judeţean ar putea fi finanţat de PNL, a anunţat preşedintele CJ, Florin Ţurcanu. Acesta susţine că angajaţii instituţiei nu au descoperit, deocamdată, sursa legală de finanţare pentru pentrecerea organizată pentru persoanele de vârsta a treia.

„Căutăm soluţia legală ca să finanţăm. Am cerut secretarului să o caute. Dacă nu o găsim, vom face cu bani de la partid”, a spus Ţurcanu, citat de botosaninews.

Revelionul pensionarilor propus de Ţurcanu este programat peste două săptămâni şi ar urma să aibă loc atât la Botoşani, cât şi la Dorohoi.

DorohoiNews.ro

 

Dacă v-a plăcut acest articol, alăturați-vă, cu un simplu „Like”, comunității noastre de cititori de pe pagina de Facebook.

 

Sursa: DorohoiNews.ro