Persoanele fără slujbă au avut ocazia să-şi găsească un serviciu la Bursa generală a locurilor de muncă, organizată de Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de Muncă şi desfăşurată astăzi la Casa Municipală de Cultură Dorohoi, unde au fost prezenți peste 100 de șomeri.
18 societăți s-au arătat interesate și au fost oferite 63 de locuri de muncă, în special din agricultură, construcţii, tâmplărie şi comerţ.
Principalele ocupatii oferite persoanelor cu studii medii sunt in domeniul: agricol, industria alimentara, fabricarea articolelor de imbracaminte, constructii, comert.
Din cele 26 de persoane selectate la interviu, 11 au fost angajate pe loc, printre care şi o persoană cu studii superioare, pentru un post de economist. (DorohoiNews.ro)
Autor: DorohoiNews.ro
Zi cu noroc pentru 11 șomeri prezenți astăzi la Bursa locurilor de muncă
Sursa: DorohoiNews.ro
Galerie foto (4)
COMENTARII VIZITATORI (0)
Fii primul care adauga un comentariu!







Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.
NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.
Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.