Cuplurile de aur ale orașului sărbătorite într-o ceremonie în cadrul Zilelor Municipiului Dorohoi - FOTO

8 oct. 2023, Administratie
Cuplurile de aur ale orașului sărbătorite într-o ceremonie în cadrul Zilelor Municipiului Dorohoi - FOTO

Zilele Municipiului Dorohoi din acest an s-au incheiat cu un eveniment cu o mare încărcătură emoțională, prin care administrația locală a dorit să omagieze cuplurile de aur ale orașului, într-o ceremonie care a avut ca locație Magica Restaurant.

Această inițiativă a municipalității a avut loc la ceas aniversar, pe data de 6 octombrie 2023, ca un semn de apreciere pentru familiile dorohoiene care au împlinit 50 de ani de căsătorie neîntreruptă, în anii 2022 – 2023. La această întâlnire de suflet au participat un număr de 77 cupluri de aur, cărora li s-au pregătit mai multe surprize, constând în premii în sumă de 600 lei, flori, diplome și care să le încânte auzul și papilele gustative.

Prezent la manifestare, dl Primar  ing. Dorin Alexandrescu,  a amintit faptul că s-a ajuns la a VI-a ediție a NUNȚII DE AUR.

Sursa: DorohoiNews.ro

Galerie foto (10)