Daca sunteti martorul unor evenimente importante va rugam sa ne contactati la tel: 0749.877.802 sau email: [email protected]

Cercetari la fata locului

S-au stabilit circumstanţele în care s-a petrecut accidentul produs în zona Bisericii Sf. Vineri, de pe Bulevardul Victoriei din Dorohoi, în urma căruia Emilia C., în vârstă de 65 de ani, din comuna George Enescu, județul Botoșani, care era angajată în traversarea străzii pe trecere pentru pietoni semnalizată şi marcată corespunzător, a fost accidentată.

Conform poliţiştilor dorohoieni, după cercetările efectuate, s-a stabilit că persoana accidentată traversa strada printr-un loc semnalizat şi marcat corespunzător. Reamintim că şoferul implicat în accident, Dragoş-Daniel A., de 34 ani, din comuna Hudești, județul Botoșani, a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.

„În urma cercetărilor efectuate la faţa locului s-a stabilit că persoana accidentată se află în traversarea drumului public printr-un loc semnalizat, pe trecerea de pietoni”, a declarat pentru Dorohoi News, subinspector Tudor Turcu, şeful Biroului Rutier Dorohoi.

În cauză s-au întocmit acte procedurale față de A. Dragoș-Daniel sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, urmând a se propune soluție procedurală. (DorohoiNews.ro, Andrei B.)


Autor: DorohoiNews.ro


DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro



ZiareBotosani.ro.ro



GALERIE FOTO

Cercetari la fata loculuiEtilotest
DorohoiNews.ro, 22-01-2012

Va rugam sa folositi un limbaj decent; mesajele postate vor fi validate de un Moderator inainte de a fi publicate pe site.

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit.

Site-ul www.dorohoinews.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.

Am fost informat(a) despre Politica de Confidențialitate şi de Securitate a prelucrării datelor cu caracter personal, declar ca am peste 16 ani și sunt de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal:
- pentru ofertare comerciala
- pentru activitati promotionale: concursuri, reclame, publicitate
Security Code

COMENTARII VIZITATORI

28.01.2012 la 21:28

am vazut cum se conduce acuma pe Bulevard,le-a facut Domnul primar soferilor strada buna ar trebui sa se mearga mai incet fiid oras si mai ales bulevard.Cred ca era mai bine cu gropile ca asa se mergea mai incet daca nu rupeau masina.ATENTIE CAND TRANVERSATI STRADA

28.01.2012 la 09:55

dnu caranfil duneata ai permis??? daca da faci stop la fiecare trecere de pietoni??? mai ganditi inainte de a vorbi.si app daca un pieton este grabit de ce un sofer nu poate fi grabit?? ambii trebuie sa se asigure ...nu iesi ca fraieru in fata masinilor.

24.01.2012 la 16:40

eu cred ca trebuie sa fie prudenti amandoi,si pietonu dar si soferii

23.01.2012 la 13:52

Poti evita unele accidente , dar la cate treceri de pietoni sunt pe Bulevard si la felul in care sunt amenajate trebuie sa mergi cu 15 km/h , acei copacei ornamentali fac nevizibili pietonii care asteapta , si daca nici ei nu se asigura si sar in fata masinii , ce sa mai faci ?

23.01.2012 la 09:23

Tot dobitocul are acum masina ...!!! Se sparg in fite si figuri...pietonii nu mai au pe unde circula ...nici pe trotuar!!! Sunt si indivizi care urca morti de beti la volan si pun in pricol pe cei din jur..dar politia tolereaza ...De ce??!!

23.01.2012 la 01:30

Lasati-o mai usor cu invectivele la adresa batranilor. Soferul are obligatia la trecerea de pietoni de a reduce viteza pana la evitarea oricarui pericol. Ca e cineva pe trecere sau nu, asta putin conteaza. Poate aparea cineva grabit, dar e pe trecere, iar soferul are timp sa franeze, neavand viteza. Gata cu sholticariile. Ce-i drept, cam grabiti astia prin oras.

22.01.2012 la 21:01

cereti melitienilor sa arate sanctionea data conducatorului de pe microbuz.

22.01.2012 la 18:43

În România, din cauza numărului foarte mare de pensionari, guvernul a hotărât să vină în întâmpinarea acestora şi pentru a-i ajuta a promulgat o lege care preciza: Punctul 1: Începând cu 1 ianuarie 2012 toţi pensionarii au voie să traverseze strada pe culoarea roşie a semaforului. Punctul 2: Dacă până la 1 ianuarie 2013 nu se observă nici o modificare hotărârea de la punctul 1 devine obligatorie.

22.01.2012 la 17:46

de vina sunt babele care nu respecta nici o regula si nu se asigura si ua impresia ca si strada e a lor

22.01.2012 la 17:43

pai daca microbuzul a oprit si ea a coborat...Cielo respectiv trebuia sa opreasca ca din microbuz coborau persoane?...dar ce e tramvai???...sunt sigur ca acea batrana era cam grabita...pai dupa cum am citit ea a trecut prin fata microbuzului deci nu s-a asigurat pt ca nu putea sa vada ce vine din vale... repde....de fiecare data soferii sunt de vin

22.01.2012 la 17:24

In articolul de ieri se spunea ca batrana era vinovata de producerea accidentului,astazi e de vina sofierul,maine o sa spuneti ca e de vina ocupantul din dreapta...am vazut de sute de ori fotografiile nu inteleg cum s a spart oglinda din stanga,indiferent cine e de vina fapta e consumata ,imi pare rau pentru batranica ii doresc insanatosire grabnica iar sofierului ii doresc multa forta pentru a depasi momentele acestea dificile stiu ce inseamna..MULTA FORTA DRAGOS!!! DUMNEZEU ARE GRIJA DE TOTI,SUNTEM ALATURI DE TINE!!!!!!!

22.01.2012 la 16:51

domnilor..v-as ruga sa nu aruncati cu vorbe daca nu cunoasteti exact situatia..oricum omul asta nu era vinovat se vede clar....daca batranica circula aiurea sau sare in fata masinii...e inevitabil sa nu o accidentezi...in plus ganditi-va la dumnezeu.....toti soferii sunt expusi acestor riscuri. mai usor cu barfa va rog

22.01.2012 la 16:34

Dar microbuzul din care a coborat batrina a oprit regulamentar !?? Dupa foto....

22.01.2012 la 16:08

Eu respect parerile tutror ,dar nu as dori nimanui sa se trezeasca cu o persoana in fata chiar si pe trecere de pietoni si sa constientizezi ca nu ai cum sa o eviti

22.01.2012 la 14:39

Toti cei care dati comentarii in nestiinta de cauza.. cititi cu atentie Articolul de mai sus.. in care se specifica cine e de vina.. si unde anume traversa batrana!

22.01.2012 la 14:09

La trecerea de pietoni din fata Bisericii Sf Vineri nu se acorda prioritate de catre soferi. Ar trebui sa-i vedeti pe copii cum stau dimineata la trecerea de pietoni pt a ajunge la scoala. Se circula cu viteza si nu se respecta nici o regula de circulatie.

22.01.2012 la 14:03

Nu e vina soferului e vina batranei deoarece ea a tecut printr-un loc nepermis si nici macar nu era pe trecerea depietoni

22.01.2012 la 13:25

Propun ca toate batranele sa stea in casa de acum,nu de alta dar nu stiu cum se face ca numai ele sunt accidentate. Sunt foarte revoltata tinand cont ca a doua zi dupa ce am citit un articol similar ,merg pe strada si ce vad?! O batrana se arunca in fata masinii sa traverseze, si apoi tot conducatorii auto sunt vinovati. Cum sa nu le calce daca ele vad ca vine masina,si nu sunt nici pe trecere de pieton si traverseaza aiurea?!

Publicitate



PUBLICITATE

Hidroplasto Botosani

PUBLICITATE

FARMACIA MAGISTRA

Farmacia Magistra

PUBLICITATE

Ecomed Dorohoi

PUBLICITATE

Info Turism Dorohoi

PUBLICITATE

PRO Casa DOROHOI

PUBLICITATE

Contabilitate

PUBLICITATE

Basota Pomirla

PUBLICITATE

Depozitul UNU

CAMPANIE

Donare sange

PUBLICITATE

Decco Dorohoi

PARTENERI

Artificii Dorohoi

PARTENERI

Dorohoi News

PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

EVENIMENTE


Cine Globe



Revelion 2020 la NEW CHICAGO



Uvertura

ZiareBotosani.ro

PUBLICITATE

DorohoiNews.ro

FACEBOOK


PARTENERI

ZiareBotosani.ro

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

PARTENERI

DorohoiNews.ro

DorohoiNews.ro

ANUNTURI



DorohoiNews.ro

Ultimele anunturi

ACOR Botoșani organizează concurs pentru un post de auditor intern. Vezi detalii!

ACOR Botoșani organizează concurs pentru un post de auditor intern. Vezi detalii!
Filiala Județeană Botoșani a Asociației Comunelor din România, cu sediul în  Str. ...

Asociația „Dă Speranță Vieții” Dorohoi angajează îngrijitor / îngrijitoare

Asociația „Dă Speranță Vieții” Dorohoi angajează îngrijitor / îngrijitoare
Asociația „Dă Speranță Vieții” Dorohoi angajează două persoane pentru postul de îngrijitor ...

Birou Individual Notarial din Dorohoi angajează secretară

Birou Individual Notarial din Dorohoi angajează secretară
Birou Individual Notarial cu sediul în Dorohoi, strada Spiru Haret nr.4, angajează secretară. ...

Societate din domeniul agriculturii angajează mecanic agricol

Societate din domeniul agriculturii angajează mecanic agricol
Societate din domeniul agriculturii angajează mecanic agricol. Se oferă salariu motivant. Informații ...

SC angajează inginer agronom

SC angajează inginer agronom
Societate din domeniul agriculturii angajează inginer agronom. Informații și detalii la telefon 0754200415 ...

Vând păsări

Vând păsări
Vând curcani , cocoși și rațe. Pret negociabil .Relatii tel: 0740452576

Vând teren în Dorohoi

Vând teren în Dorohoi
Vând teren (1250 m) în Dorohoi, zona Olinescu. Utilități, apă și curent electric, garaj, ...