O șoferiță a avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier

20 dec. 2024, Local
O șoferiță a avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier

O tânără, în vârstă de 24 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce autoturismul pe care îl conducea a fost implicat într-un accident rutier. Evenimentul s-a produs pe raza localității Bobulești, noaptea trecută. 

La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Ștefănești, cu o autospecială de stingere și modul de descarcerare, dar și o ambulanță SMURD. 

Când salvatorii au ajuns la locul evenimentului, au constatat faptul că șoferiță era ieșită din autoturism. Aceasta a fost preluată de echipajul medical și transportată la Unitatea de Primiri Urgențe pentru îngrijiri medicale de specialitate.

Pompierii au intervenit pentru înlăturarea pericolului de incendiu, fiind deconectate bornele bateriei.

Sursa: DorohoiNews.ro

Galerie foto (3)