Accident la ieșirea din Dorohoi: Două persoane rănite în urma impactului dintre trei autoturisme - FOTO

3 iun. 2025, Local
Accident la ieșirea din Dorohoi: Două persoane rănite în urma impactului dintre trei autoturisme - FOTO

Două persoane au fost rănite în urma unui accident rutier ce s-a produs, în urmă cu puțin timp, în municipiul Dorohoi, la ieșirea spre Darabani. În eveniment au fost implicate trei autoturisme. 

La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Dorohoi, cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, o ambulanță SMURD, dar și o ambulanță SAJ. 

Aceștia au constatat faptul că, într-una dintre mașini, două persoane erau încarcerate. Victimele, soț și soție, erau conștiente și cooperante, au fost scoase din autoturism de către pompieri, fiind preluate de echipajele medicale, care le-au transportat la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate.

Doi dintre șoferi au fost testați alcoolscopic la fața locului, rezultatul fiind negativ. Cel de-al treilea șofer urmând să fie testat la spital.

Pompierii au asigurat și măsurile de prevenire a incendiilor prin deconectarea bornelor de la bateriile autoturismelor.

Sursa: DorohoiNews.ro

Galerie foto (25)