Pompierii au intrat în alertă sâmbătă, 7 iunie 2025, în jurul orei 14:25, după ce un apel la 112 anunța faptul că o persoană s-a înecat într-un iaz din Dorohoi.
La fața locului s-au deplasat pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Dorohoi, cu accesorii specifice pentru căutare și salvare persoane. Trupul neînsuflețit al femeii a fost scos din apă de pompieri. Trupul acesteia a fost găsit plutind.
Poliția a preluat cazul pentru identificarea victimei și pentru a cerceta împrejurările în care s-a produs evenimentul.



















