Accident grav între două autocamioane. Un bărbat, în vârstă de 50 ani, a ajuns la spital -FOTO

2 sept. 2025, Local
Accident grav între două autocamioane. Un bărbat, în vârstă de 50 ani, a ajuns la spital -FOTO

Un bărbat, în vârstă de 50 ani, a ajuns la spital în urma unui accident rutier produs pe E 58, în localitatea Mănăstirea Doamnei, în urmă cu puțin timp. În eveniment au fost implicate două autocamioane.

La caz s-au deplasat pompierii din cadrul Detaşamentului Botoșani, cu o autospecială de descarcerare și una de stingere, dar și o ambulanță SMURD. 

Aceștia au constat faptul că nu erau persoane încarcerate. Unul dintre șoferi era rănit și a fost preluat de echipajul SMURD, fiind transpotat la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate. 

Pompierii au acționat pentru înlăturarea pericolului de incendiu, fiind deconectate bornele bateriilor.

Pentru a preveni astfel de evenimente, ISU Botoșani recomandă conducătorilor auto să dea dovadă de prudență la volan, să respecte toate regulile de circulație pentru propria lor siguranță, dar și a celorlalți participanți la trafic.

Sursa: dorohoinews.ro

Galerie foto (4)